Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EAS loob Venemaale kaks esindust

Raimo Ülavere 29. november 2001, 15:45

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu otsustas tulenevalt ettevõtjate soovist luua Venemaal Peterburi kavandatud esindusele lisaks teine esindus Moskvasse, teatas sihtasutus.

Venemaa omab potentsiaali eelkõige ekspordi suurendamise osas, mistõttu esinduse põhitegevuseks saab olema ekspordi toetamine nii teenuste kui kaupade osas, samuti ka turismi ja välisinvesteeringute edendamine.

EAS juhataja Urmas Vahuri sõnul hakkab esindus paiknema Moskva saatkonna juures olevates ruumides. Esinduse ülalpidamiskulud aastas on ligikaudselt miljon krooni.

Ekspordi osas on Moskva esinduse peamiseks eesmärgiks toetada Venemaa suunal tegutsevaid ettevõtteid, pakkuda sobivaid infokanaleid ning esindada Eesti riiki erinevatel ametlikel kohtumistel. Turismi valdkonnas on eesmärgiks suurendada nõudlust Eesti turismitoodete järele ning välisinvesteeringute valdkonnas Eesti maine kujundamine ja investeerimisvõimalusi kajastava informatsiooni levitamine.

Suvel alustatud EASi välisesinduste reformimikava kohaselt jätkatakse tegevust Suurbritannias, Saksamaal, Soomes ja Venemaal. Uudsena luuakse EAS esindus Rootsi ning likvideeritakse esindus Ukrainas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing