Port Artur 2 kõrvale soovitakse parklat

29. november 2001, 08:21

Pärnu kesklinna 36 ettevõtet ja üle 2000 linnaelaniku soovivad Port Artur 2 kõrvale ligi 100 kohaga parklat, kuigi algatatud detailplaneeringu järgi on sinna ette nähtud ärimaa, kirjutab Pärnu Postimees.

Ettepaneku kohaselt laieneks Port Arturi kaubakeskuse taga asuv parkla Riia maanteeni.

Aktsiaseltsi Port Artur nõukogu esimehe Kaido Kruusoja väitel on Port Arturi tagusel parkimisplatsil raske leida vaba kohta ja autosid pargitakse ümbruskonna hoovidesse. ?Praeguse parkla pikendamine aitaks parkimisprobleemi lahendada,? arvas ta.

Kruusoja lubas, et aktsiaselts Port Artur on nõus parkla laiendamist rahastama.

Mõnikümmend meetrit Kesklinna silla poole on detailplaneeringu järgi ette nähtud parkimismaja.

Pärnu linnavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Martti Preem ütles, et linna planeerijad ei kavatse parkla rajamise ettepanekut detailplaneeringu kehtestamisele saatmisel arvestada. ?Me ei pea vajalikuks tekitada maapealset parkimisplatsi, kui samas kõrval on ette nähtud parkimismaja,? sõnas ta. ?Sellesse kohta on ette nähtud ärimaa.?

Preem lisas, et põhimõtteliselt saab maad parklana kasutada seni, kuni sellele ärihoonet ei rajata. ?Praegu pole selle krundi vastu huvi,? lausus Preem. ?See on riigimaa, Port Artur ostku see oksjonil ära ja kasutagu parklana, kuni see efektiivne on.?

Detailplaneering peaks jõudma linnavolikogusse kehtestamiseks 20. detsembril.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing