Piraatlusega võitlev BSA sai uued Eesti liikmed

04. detsember 2001, 10:16

Piraatlusega võitleva organisatsiooni Eesti Komitee uuteks liikmeteks said tänavu MicroLink Astrodata AS, Cell Network AS, AS Taig, AS ASECOM, Skriining AS, PC Kaubamaja AS ja Hansa Business Solutions AS.

PC Kaubamaja juhataja Tarmo Riismaa sõnul pidurdab tarkvarapiraatlus kui ülemaailmne probleem IT sektori arengut kõigil tasanditel.

?Merekeskus või ka Kadaka turu letialune kaubandus mõjub suurtele tarkvarafirmadele samahästi kui Hiina analoog. Piraat elab tänasele kiirele kasumile, ei ole temal asja arendusmeeskondade ülalpidamise ning tarkvara ja riistavara ebakooskõlade lahendamisega. Kohalikud arvutifirmad peavad oma firmat puhtalt ja ontlikult käigus hoidma, selleks on müüdavale kaubale lisatud tilluke kasumimarginaal. Kui müük käib althõlma ja avamaastikul, siis pole võimalik näiteks meie firmalgi uut kaupa lettidele hankida ja inimestele palka maksta. Seega on igati loomulik, et liitusime võitluseks sulide vastu,? ütles Riismaa PC Kaubamajast.

BSA Eesti komitee tegevjuhi Ahti Leppiku sõnul ei ole BSA tegevus soikunud.

?Politseireidide sagedus ei olene küll meist, kuid selle aasta jooksul on toimunud oluline hulk reide ning lisaks igapäevaseks saanud piraatkoopiatele hinnangu andmisele on BSA Eesti pööranud rohkem tähelepanu just nõustamistegevusele,? ütles Leppik.

?Me ei ole repressiivorganisatsioon, vaid eelkõige ikkagi meeldetuletaja, et illegaalse tarkvara kasutamine on seadusevastane ning arvestades pidevalt tõusvate tarkvarahindadega on mõistlik tarkvara legaliseerida pigem varem kui hiljem,? lisas ta.

Business Software Alliance (BSA) on rahvusvaheline organisatsioon, mis ühendab tarkvaratootjaid võitluses oma toodete intellektuaalse omandi kaitse eest. BSA tegutseb hetkel enam kui 80 riigis. BSA rahvusvaheliste liikmete hulka kuuluvad arvutisüsteemide ja tarkvaratootjad nagu Adobe Systems, Apple Computer, Autodesk, Bentley Systems, Compaq, CNC Software/Mastercam, Dell, IBM, Intel, Intuit, Lotus Development, Macromedia, Microsoft, Network Associates, Novell, Symantec, Sybase ja Unigraphics Solutions.

BSA Eesti asutati kohalike arvuti- ja tarkvarafimrade poolt aastal 1996. Koos uute liikmetega on BSA Eesti Komiteel 14 liiget.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing