Riik loob haigekassale lisaks töötukassa

04. detsember 2001, 11:14

Valitsus võttis vastu seaduse, mille alusel luuakse Eesti Töötukassa, mis on Töötuskindlustuse seaduse alusel asutatud avalik-õiguslik juriidiline isik.

Töötuskindlustuse seaduse järgi on töötukassa nõukogul kuus liiget, kes nimetatakse ametisse viieks aastaks ja kellest kaks nimetab Vabariigi Valitsus.

Eesti Ametiühingute Keskliit ja Teenistujate Ametiliitude Organisatsioon nimetavad kumbki ühe ning Eesti Tööandjate Keskliit nimetab kaks nõukogu liiget.

Eesti Töötukassa juhatus on kolmeliikmeline ning liikmete volituste tähtaeg on kuni viis aastat. Juhatuse liikmed nimetab töötukassa nõukogu, kes vajadusel kuulutab juhatuse liikmete leidmiseks konkursi.

Töötukassa juhtimisel tehtud veas süüdi oleva isiku poolt tekitatud kahju hüvitamise tagamiseks sõlmitakse tunnustatud kindlustusettevõtjaga Eesti Töötukassa nõukogu ja juhatuse liikmete kasuks vastutuskindlustusleping kindlustussummas 50 miljonit krooni ühe aasta kohta.

Nõukogu ja juhatuse liikmete omavastutus oma kohustuste täitmisest tuleneva varalise vastutuse korral on 50 000 krooni.

Eelnõuga volitatakse töötukassa juhatust vastu võtma töötukassa sümboolika statuut. Samuti reguleeritakse eelnõuga töötukassa eelarve projekti ettevalmistamise ja kinnitamise ning töötukassa vahendite haldamise kord.

Seaduseelnõu eesmärk on reguleerida töötukassa nõukogu ja juhatuse moodustamist, pädevust, otsuste vastuvõtmise ja vormistamise korda, töötukassa eelarvet ning vahendite kasutamist ja investeerimist puudutavaid küsimusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing