Vilets elekter teeb Läänemaal kurja

04. detsember 2001, 08:26

Läänemaa eraisikud ja firmad on saanud paaril viimasel kuul ülilühikeste elektrikatkestuste tõttu kümneid tuhandeid kroone kahju, kirjutab Lääne Elu.

Viimati oli pühapäeva õhtul Haapsalus nelja tunni jooksul kolm vähem kui sekundi pikkust elektrikatkestust.

Tehnikasalongi elektrooniku Andrus Lillevälja sõnul kahjustavad ülilühikesed 200-500 millisekundi pikkused katkestused kõige rohkem kodumasinaid: kõrvetavad läbi kodumasinate toiteplokid.

'Kui vool on ära minuti või rohkem, ei tee see midagi. Kui katkestus on alla sekundi, tekib ülepinge ja toiteplokk võib sisse põleda,' rääkis ta.

Viimase kuu jooksul on Tehnikasalongi toodud vähemalt kolm faksi ja kümme arvutit, mille toiteplokk on purunenud tõenäoliselt ülilühikeste voolukatkestuste tõttu. Lillevälja sõnul ei õnnestu fakse enamasti parandada.

Ülilühikesed elektrikatkestused on paari viimase kuu jooksul olnud Läänemaal sagedased, möönis Lilleväli.

Teleteimi juhataja Kaljo Neubaueri hinnangul on firma kliendid saanud ebakvaliteetse elektri tõttu kahju tuhandeid kroone. Kõikuv elektrivool on lõhkunud telereid, pesumasinaid, raadioid, mikrolaineahje, mobiiltelefonilaadijaid.

Pühapäeva õhtul purunes elektrikaabel Haapsalu Veevärgi kontori lähistel, ütles Fortum Läänemaa esindaja Tiit Maar. Miks kaabel purunes, ei olnud eile veel teada.

'Pikemaist elektrikatkestustest teavitame kliente ajalehe kaudu, kuid kaablirikete puhul on katkestused paratamatud ja kliente ei ole võimalik hoiatada,' ütles Maar.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing