Hansa Candle pole väike

ÄP 05. detsember 2001, 00:00

Ei maksa arvata, et küünlatootja on mingi nii spetsiifilisse valdkonda kuuluv ettevõte, mis ei sobiks börsile. Maailma börsidel, kus on noteeritud kõikvõimalike ja võimatute sektorite ettevõtteid, on ka küünlatootjad mõnda aega esindatud. Maailma suurima küünlatootja Blyth Inc, kelle aastakäive küündib 1,2 mld dollarini (21 mld krooni), aktsiatega kaubeldakse New Yorgi börsil päevas keskmiselt 30 mln krooni eest. Ainult mõnevõrra vähem kaubeldakse 350 mln dollari suuruse aastakäibega Yankee Candle?i aktsiatega.

Sel aastal 50 mln kroonist aastakäivet ootaval Euroopa suurimal õueküünalde tootjal Hansa Candle?il on kasvupotentsiaal olemas. Ka tahe, kuigi see väljendub omanike sõnul rohkem kasumlikkuse kui käibe tõstmisel. Kuid tugevale kasumile suunatud ettevõtted investoritele meeldivadki.

Küünlatootjal ei tasu peljata, et investorid ei mõista tema sesoonsest tegevusest tulenevat majandustulemuste kõikumist. Eelpool mainitud kahel USA küünlatootjal on jõule sisaldava kvartali käive paar-kolm korda ja kasum ligi 10 korda suurem kui ülejäänud kvartalites.

Sel aastal 7 mln kroonist puhaskasumit ootav ettevõte peaks olema piisavalt suur, et ületada ilma tõrgeteta börsil noteerimise jaoks nõutavad miinimumkriteeriumid. Ta võiks oma suuruselt sobida isegi Helsingi börsi nn keskmise suurusega ettevõtete ehk investori nimekirja, milleks on vajalik 4 mln euro (63 mln krooni) suurune turuväärtus.

Igatahes ettevõtet ei saa praeguste mahtude juures enam pidada väikseks ja investorite jaoks märkamatuks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:08
Otsi:

Ava täpsem otsing