Jaan Kallas ja jääkülm viin

07. detsember 2001, 00:00

?Daamide õnn? ? Emile Zola on suutnud 1883. a kirjutada lummava raamatu ärimaailmast. Selle sisu jõuab oma sügava õpetliku sõnumiga kohale alles pärast kolmandat lugemist.

Raamatus kirjeldatud kaubamaja ja naiste omavaheline suhe on pikki aastaid mindki töiste tegemiste juures veidi inspireerinud. Raamatus on lõputult turundusideid, mis töötaksid kindlasti ka tänapäeval, lisaks äriruumide dekoreerimist või kaubamajade kirjeldusi, millesarnaseid mujalt ei leia.

Eesti on teadaolevalt esimene ja ainus riik maailmas, kes on selle väärtusliku raamatu teatrilavale toonud ? Vanemuine muidugi!

Pits viina. Viinapudel peab olema võetud sügavkülmast, pits aga tehtud käsitööna paksust klaasist ja olema konkreetne. Viin ise ei tohi muliseda, vaid laisalt voolama pitsi sisse.

Tilliga ülepuistatud keedukartul, tõsine tükk rasvast Islandi heeringat ja ratas punast sibulat on selle tseremoonia lahutamatuks osaks. Kõige olulisemad on sõbrad, kelle seltskonda saab sel moel jäägitult nautida. Mõnikord.

Praha. Linn, mis eristub oma emotsionaalsuse ja kodususe poolest paljudest turismimagnetitest kogu maailmas. See linn on kui narkootikum ? mida rohkem seal käia, seda enam tagasi kutsub. T?ehhid on rahvas, kes ei eputa ega näitle turistidele oma suurt õnne neid teenindades. Nii loomulik ja kirglik kui see linn, on ka t?ehhid ise.

Ratsasport ja hobused. Mina ratsutada ei oska, naudin lihtsalt inimesi, kes selle kuningliku alaga on seotud. Ratsutamine on üks väheseid spordialasid, kus tiimi moodustavad inimene ja loom.

Kogu see seltskond, kes kuidagi hobustega seotud, on üks vägagi positiivne seltskond. Jõudu ja lusti elamiseks saab selles seltskonnas olles küllaga.

Olümpiamängude viimase päeva alad on maratonijooks ning ratsutamise takistussõidu finaal. Kuninglik lõpp. Ja alati on see nii.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:12
Otsi:

Ava täpsem otsing