Informaatikanõukogu tahab tõsta eesti keele kasutatavust IT vallas

10. detsember 2001, 08:58

Reedel toimus teede- ja sideministeeriumis Eesti Informaatikanõukogu koosolek, kus oli päevakorras ÜRO arenguprogrammi United Nations Development Program tugikeskuse loomise võimalikkus Eestis, Eesti keele kasutatavuse tõstmine IT vallas ja projekt 'X-tee'.

Nõukogu oli seisukohal, et tuleb tõsta eesti keele kasutamise osatähtsust infotehnoloogia valdkonnas ja et vastava ala teadusuuringuid peaks järjepidevalt toetama. Järgmiseks koosolekuks esitatakse konkreetsed ettepanekud selle kohta palju nõuavad erinevad keeletehnoloogiat puudutavad projektid raha. Informaatikanõukogu avaldas oma nõusolekut abistada vastavate projektide käivitamist.

Informaatikanõukogu liikmed pooldasid ideed rajada Eestisse UNDP tugikeskus, mis hõlmaks regiooni Kesk-Euroopast kuni Kesk-Aasiani. Tugikeskuse eesmärgiks oleks pakkuda IT alast koolitust, välisriikide avalikule sektorile ja huvi korral ka erasektorile Eesti kogemuse najal.

Riigi andmebaase ühendava X-tee projekti esimese aasta tegemised on edukalt lõppemas. Homme toimub X-tee projekti tutvustus.

Koosolekul osalesid teede- ja Sideminister Toivo Jürgenson, asekantsler Mait
Heidelberg, riigi infosüsteemide osakonna juhataja Arvo Ott, ASi Küberneetika juhataja Ülo Jaaksoo, ASi Datel tegevdirektor Urmas Kõlli, Ivar Tallo, Eesti Ühispanga asepresident Tõnu Liik, Baltic Computer Systems ASi nõukogu esimees Ants Sild, Oracle Balticsi juhatuse esimees Ants Urvak ja Linnar Viik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing