Aare Urmiga seotud kantimispessa on segatud ka värvifirma Ispel

Inno Tähismaa 11. detsember 2001, 16:57

Eesti Televisiooni peadirektori Aare Urmiga seotud ligi 30 mln krooni suurusesse AS Bera vara kantimispessa on segatud ka tuntud VET-värvide tootja AS Ispel.

AS Ispel asub sarnaselt Beraga Keilas Linnamäe tee 10. Firma juht Feodor Lilleberg ütles, et Ispeli omanik on AS Algent Plast. Sama firma kasutusse sattus AS Bera vara pärast seda, kui Ühispanga töötajad olid vara läbi mitme riiulifirma keerutanud.

Ühispanga endine nõukogu esimees Aare Urm juhib OÜd Pakendimaailm, mis kasutab AS Bera endist vara ja müüb ASi Algent Plast toodangut, kilepakendeid.
Algent Plast kuulub varifirmale OÜ Cairel Invest, mille taga on Urmi sõnul ?mingid venelased?.

Lillebergi sõnul sai Algent Plast Ispeli omanikuks sügisel, varem oli ettevõtte 100% omanik AS Wetinvest. AS Wetinvest on praegu likvideerimisel, selle asutajad on Urmi sõber Andrus Rodima, Venemaa kodanik Gennadi Agafonov ja Ants Rooste. Samad mehed panid aluse ASile Bera ning lasid selle vara kaasomaniku, Austria firma Starliger seljataga kantida varifirmade valdusse.

ASi Ispel möödunud aasta käive oli 12,6 mln krooni ja puhaskasum 3849 krooni. Ettevõttel on ligi poole miljoni kroonine maksuvõlg.

ASi Algent Plasti juhid pole äriregistrile möödunud aasta aruannet esitanud. OÜ Pakendimaailm möödunud aasta käive oli 20,7 mln krooni ja puhaskasum 1 miljon krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing