Ettevõtluse sihtasutus vaidleb eelarve jagamisel

11. detsember 2001, 08:00

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) järgmise aasta eelarve koostamine on viinud asutuse juhtkonna erimeelsusteni, mille põhjuseks võib olla sihtasutuse nõukogu esimehe Toivo Asmeri soov suunata rohkem raha regionaalarengule, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Eks see ole iga eelarve puhul nii, et osapooled eri meelt on. Samas on juhatuse ning nõukogu seisukohad viimasel ajal üksteisele oluliselt lähenenud,? tunnistas regionaalminister Asmer eriarvamusi. Ministri sõnul tekitavad vaidlusi EASi eri agentuuridele jaotatavad summad.

Eesti Päevalehte informeerinud allika sõnul soovib regionaalminister võimalikult suure summa sihtasutuse eelarvest suunata regionaalarengu projektidesse, millega pole rahul asutuse tegevjuhtkond. Viimane on seda meelt, et raha tuleks ettevõtluse arendamisega seotud projektidesse suunata.

?Regionaalarengusse suunatud mahud peaksid tõepoolest olema suuremad,? ütles Asmer. Samas lükkas regionaalminister ümber väite, nagu oleks eelarvevaidlused tõuganud EASi tegevjuhi ning nõukogu esimehe konflikti.

Majandusminister Henrik Hololei sõnul on sihtasutuse juhatuse ja nõukogu vahel esinenud erimeelsusi, mis ei tähenda seda, et nad edaspidi koostööd ei suudaks teha.

?Minu teada on nõukogu arutanud sihtasutuse juhatuse tööd ning ilmutatud on ka mõningast rahulolematust selles osas, kuid ma usun, et nõukogu ja juhatus suudavad koostööd jätkata,? lausus Hololei. Samas ei täpsustanud majandusminister, milles konkreetselt EASi nõukogu juhatuse tegevusega rahul ei olnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing