Uus investeerimispank Alta Capital on vahendanud Eestisse kümneid miljoneid

Inno Tähismaa 11. detsember 2001, 10:36

Tänavu suvel tegevust alustanud investeerimispank Alta Capital on vahendanud Eesti majandusse mõned kümned miljonid kroonid, ütles ettevõtte juht Andres Rätsepp.

Rätsepp ütles, et Alta Capitali tegevusala on nn private equity ehk investeerimine ettevõtetesse, mis pole börsil noteeritud. Ta polnud nõus avaldama ettevõtete nimesid, aga ütles, et need on eri valdkondades nagu ehitusmaterjalid ja infotehnoloogia. Rätsepa sõnul on firma töötajad investeerinud nii oma kui partnerite raha.

Rätsepp ütles, et Alta Capital on tegevust laiemalt ei reklaami ega investeeringuid ei avalikusta. ?Me ei taotle tähelepanu. Pole seda kunagi teinud, see pole meie tööstuses oluline,? ütles Rätsepp.

Rätsepp ütles, et investeeringud on läinud Eestisse, firma tegevusalaks on Baltikumi regioon.

Alta Capitalis on kokku kolm töötajat, lisaks Rätsepale ka Indrek Rahumaa ja Toomas Leis. Rahumaa oli Rätsepa partner ja investeerimispangas Balti Cresco Investeerimisgrupp, kust mehed lahkusid tänavu kevadel erimeelsuste tõttu teiste osanikega. Ühtlasi müüsid mehed maha oma osalused ASis Estonian Air ja ASis Eesti Merelaevandus, kus Crescole kuulub vastavalt 17% ja 0,5%.

Rahumaale ja Rätsepale kuulub ka AS 2R Investments, mis omab 14% börsifirmast XXL.EE.

Toomas Leis, Andres Rätsepp ja Indrek Rahumaa on Res Publica erakonna toetajad.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing