Politsei taotleb Bergmanni pikemat vahi all pidamist

13. detsember 2001, 12:58

Politsei taotleb ilmselt täna Tartu maakohtus Andres Bergmanni vahi all pidamist pikemaks ajaks, ütles ERA panga eksjuhi Andres Bergmanni varasem kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv, kes hetkel on haigena kodus.

Aivar Pilve asemel tagab praegu Bergmannile kaitseõigust tema vend, Tartu vandeadvokaat Tarmo Pilv. Tarmo Pilve ei olnud võimalik praegu telefonitsi kätte saada.

Aivar Pilve kinnitusel sai ta eile õhtul uurijalt Eero Ergmalt telefonitsi teada, et Andres Bergmann on vahistatud seetõttu, et Bergmann on eeluurimise ajal pannud toime dokumentide võltsimise. ?Milliste dokumentide võltsimise ja millal see toimus, ma ei tea,? ütles Aivar Pilv.

Aivar Pilve sõnul lubas uurija täna taotleda Bergmanni vahi all pidamist pikemaks ajaks, esitada talle süüdistus võltsimises ning tutvustada talle kogu mahukat süüdistust, mis on koostatud ERA Panga endiste juhtide Bergmanni, Jaak Kiikeri ja Peep Akkeli kriminaalasja uurimise käigus.

Aivar Pilve sõnul oli ta tegelikult tänaseks päevaks kella üheks juba mitu nädalat tagasi uurijaga kokku leppinud eeluurimistoimingu asjus, kus uurija pidi Bergmannile esitama lõpliku süüdistuse. ?Uurija millegipärast otsustas Bergmanni päev enne seda vahi alla võtta,? ütles Aivar Pilv.

Kriminaalpolitsei pidas eile pärastlõunal Andres Bergmanni kinni 48 tunniks kahtlustatuna dokumentide võltsimises.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing