Geenivaramu rahalepingud võivad tulla aasta lõpuks

17. detsember 2001, 09:30

Eesti Geenivaramu pilootprojekti investorite nimed võivad selguda aasta lõpuks või ka alles uue aasta alguses, kirjutab Postimees.

Eesti Geenivaramu tegevjuht Krista Kruuv ütles, et investorite vallas võib uudiseid tulla juba 20. detsembril, kui toimub geenivaramu nõukogu koosolek.

?Rohkem ma ei kommenteeri, aga asjad sujuvad hästi,? lausus Kruuv.

Geenivaramu rahastamiseks loodud aktsiaseltsi E-Geen nõunik Raim Tamm ütles aga, et kahtleb investorite nimede selgumises 20. Detsembriks.

?Aasta lõpuks loodame, et ehk on siis eellepingud sõlmitud. Aga see võib ka nädalakese venida, seda ei tasuks üle dramatiseerida,? rääkis Tamm.

Tema sõnul räägitakse praegu läbi rohkem kui ühe võimaliku investoriga, kuid reaalse lepinguni võib jõuda ka ainult üks neist.

Tamme teatel ei tohiks investeeringu suurus olla väiksem kui pilootprojekti maksumus (2,5 miljonit dollarit), välistatud pole ka sellest summast suurema investeeringu tulek.

Esialgsete plaanide kohaselt pidanuks Tartumaad, Lääne-Virumaad ja Saaremaad hõlmav geeniandemete kogumise pilootprojekt käivituma tänavu novembriks, nüüd on geenivaramu uueks starditähtajaks pakkunud veebruari lõppu või märtsi algust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing