Mööblipoe omanik üritas enesetappu

17. detsember 2001, 08:08

?Seoses firmaomaniku surmaga palun lõpetada minu mööblipoe tegevus...? kirjutas 32aastane ärimees maksuametile saadetud hüvastijätukirjas, kirjutab SL Õhtuleht.

Vasalemma lähedal metsas kamalutäie tablette neelanud mööbliärimehe leidis kohalik talumees. Arstid turgutasid enesetappu üritanu siiski elule, kuid raskest depressioonist toibumiseks vajab ta veel mitu nädalat psühhiaatrite abi.

Tallinnas Sõpruse puiesteel alles augustis uksed avanud Remi mööblipoest kodusisustust tellides 2000-7000 krooni suuruseid ettemakse tasunud klientide vapustused algasid novembri lõpus.

?Tellisin diivanikomplekti 22. oktoobril,? räägib üks klient, kuidas ta pealtnäha soliidse kaupluse kasuks otsustas. Ostja tasus ligi 7000 krooni ettemaksu ja temaga sõlmiti eelleping. Mööbli valmimistähtaeg oli 29. november.

?Justkui midagi aimates sai paar nädalat tagasi küsitud, kas kõik on korras. Vabandati, et on riidepuudus, ja võib venida,? meenutab ostja viimast kõnelust. Kui ta lõpuks poodi minna otsustas, olid seal tuled kustutatud ning läbi klaasuste paistsid tühjad ruumid, kus põrandki puhtaks pühitud. Poeomaniku mobiiltelefon oli välja lülitatud ja kaupluse telefon samuti tumm...

Peret painavate murede üheks põhjuseks võib olla hasartmängulembus, ehkki nende kodukandi rahvas mäletab siiani aasta-poolteisetagust üllatavat autovõitu.

Osaühingu Remilend mööblikaupluse sündi ja kiiret hukku vaadanud naaberpoodide töötajad usuvad, et omanikud ei ajanud seda siiski sihilikult põhja. Võiduautost ei tea nad aga midagi - mööblipoodnik sõitnud hoopis kümmekond aastat vana Ford Escortiga.

?Praegu lööb raamatupidaja arveid kokku. Siis näeme, kui suurelt miinuses oleme,? oletab naine kahjusummaks ligi 300 000 krooni. ?Riigilt on käibemaksu tagasi saada. Algul tahaks ikka eraklientide nõuded rahuldada. Ma ei teagi, kuidas see käib.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing