Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Toll saatis ebaseadusliku parfüümiimportija kohtusse

18. detsember 2001, 11:10

Tallinna tolliinspektuur viis lõpule kriminaalmenetluse, milles läheb süüdistatavana salakaubaveos kohtu ette 14 erinevat nimetust parfüüme salaja Eestisse toimetada üritanud Tauno Elbrecht (20).

Tapa linna elanik Elbrecht saabus käesoleva aasta 2. augustil kell 10.10 lennukiga Londonist Tallinna lennujaama kaudu Eesti tolliterritooriumile ning valis tollikontrolli läbimiseks rohelise koridori, andes oma käitumisega märku, et tal ei ole kaasas deklareeritavat kaupa.

Tollikontrolli tsoonist väljumisel kutsus tollitöötaja varem varguse eest kohtulikult karistatud Elbrechti punasesse koridori tollikontrolli teostamiseks, kus Elbrecht väitis, et tal deklareerimisele kuuluvat kaupa kaasas ei ole.

Tolliläbivaatuse käigus leidis tollitöötaja mehe isiklike asjade hulgast aga 14 erinevat nimetust lõhnavesi ja parfüüme koguväärtusega 16 115 krooni.

Tallinna tolliinspektuur on käesoleval aastal halduskorras karistanud kümmekond inimest, kes on üritanud salakaubana Eestisse toimetada parfüüme ja lõhnavesi.

Lisaks Elbrechti juhtumile on käimas veel üks sarnane kriminaalmenetlus. Tollil on alust kahtlustada, et mõnede, juba karistatud inimeste puhul, võib tegemist olla isikute grupiga, kes süstemaatiliselt parfüüme Eestisse toimetavad. Tõenäoliselt on tooted mõnedel juhtudel varastatud Euroopa erinevate lennujaamade transiittsoonidest.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing