Hansapank vallandas infot lekitanud töötaja

19. detsember 2001, 08:17

Hansapanga personaalpanganduse töötaja, kes sõbra palvel hankis võõra firma kontoväljavõtte, lasti vääritu teo pärast töölt lahti, kirjutab SL Õhtuleht.

Hansapanga suhtekorraldusjuhi Ando Noormetsa sõnul lõpetati 22aastase Maajaga tööleping. Panga personaalpanganduse assistent rikkus pangasaladust ja hankis oma sõbrale Vilmar Valdnale kantseleitarvetega kaupleva Büroomixi konto väljavõtte. Valdna üritas seejärel Büroomixi pangaandmeid ajalehtedele müüa ja nende abil ka Hansapangalt raha välja pressida.

?Kui me sisejuurdluse käigus esialgu vaid peatasime töölepingu, siis nüüd on asi lõplikult otsustatud. See inimene ei tööta enam meil. Juhtumi tõttu on pank piiranud konkreetse valdkonnaga seotud töötajate kasutusõigusi. Neil pole enam selliseid õigusi andmebaasis liikuda nagu varem. Konkreetselt puudutab see eelkõige personaalpanganduse töötajaid.? Noormetsa sõnu saab mõista nii, et mainitud töötajad saavad nüüd ligi ainult oma klientide andmetele.

?Büroomixiga, mille kontoväljavõtted pangast välja liikusid, oleme pidevalt kahekõnes. Püüame leida kliendile sobivaimat lahendust ja seda, et panga ja kliendi suhted ei halveneks,? lisas Noormets.

Ühispanga avalike suhete juhi Evelin Pulli sõnul pole töötajatel sugugi lihtne panga andmebaasis toimetada. Jälg jääb ju maha ja sisekontroll jälgib pidevalt, kes kus leheküljel käib.

?Eks me kõik õpime teiste pankadega juhtunust ja teeme oma järeldused,? annab Pull mõista, et ka Ühispank piirab pärast Hansapangas juhtunut töötajate volitusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing