Hololei peab laenulepingu nurjumisel võimalikuks uute pankade leidmist

19. detsember 2001, 13:23

Lahkumismeeleoludes valitsuse majandusminister Henrik Hololei peab võimalikuks uute pankade leidmist laenulepingu nurjumisel praeguse sündikaadiga.

Uute pankade otsimine tähendab Eesti Energiale seniste läbirääkimiste lõpetamist NRGga ning uute finantseerimiskõneluste alustamist.

?Kõik elektrijaamade erastamise põhilised asjad on Eesti Energia ja NRG vahel kokku lepitud, mistõttu näen põhjust edasi minna,? ütles Hololei.
Poliitilise surve avaldamine juhtkomiteele tehingu iga hinna eest lõpule viimiseks on välistatud, sest komitee omab praegu majandusministri täit usaldust, kinnitas Hololei.

Veel esmaspäeval teatas NRG Energy president Dave Peterson optimistlikult, et ta saabub jaanuaris Eestisse laenulepingut sõlmima ning NRGst saab Narva Elektrijaamade omanik. Ka Hololei kinnitas, et Eesti Energia pikendab pangasündikaadiga sõlmitud mandaatlepingut.

Samas vihastas Peterson Eesti poliitikuid ja ametnikke ähvardusega, et kui Eesti riik või Eesti Energia otsustab tehingut mitte lõpuni viia, ruineerib see Eesti liitumiskõnelusi Euroopa Liiduga. Nii Hololei kui ka välisministeeriumi ametnikud olid sunnitud meediale kinnitama, et elektrijaamade müük pole Euroopa Liidu laienemisega seotud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing