Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Naine libises peatuses bussi alla

21. detsember 2001, 09:06

Vana naine libises Tallinnas Manee?i tänava liivatamata peatuses liikuva bussi ratta alla ja suri kohapeal. Kesklinna valitsus, kes peatuste heakorra eest hoolitseb, end süüdi ei tunnista, kirjutab SL Õhtuleht.

?Minu arust ei saa tegelda süüdlase otsimisega: juhus, ilm, trügimine, kõik kokku tekitas traagilise õnnetuse,? kinnitas linnaosa vanema asetäitja Kaia Sarnet.

Tallinna Autobussikoondise suhtekorraldusjuhi Sirje Rohti sõnul pole taolist õnnetust aastaid toimunud: õnnetusse sattumise põhjusteks on ikka olnud kas purjus pea või äärmine ettevaatamatus. ?60. liinil sõitev haagisega buss oli saabumas Manee?i peatusse. Mõni meeter enne peatumist oli kiirus väga väike, umbes 2-3 kilomeetrit tunnis,? selgitas Roht. ?Rahvast oli palju, peatuses ootavate inimeste hulgas tekkinud rüseluses Olga (68) komistas ja libises kõnniteelt peadpidi bussi alla. Bussi esimene osa oli selleks hetkeks temast möödunud ja nii ta jäigi haagise esimese ratta ette, mis sõitis üle pea.? Kuigi buss kohe pidurdas, oli hilja.

Manee?i peatus oli Rohti sõnul täiesti liivatamata. ?Juurdlus käib. Vara on kedagi süüdistada. See oli traagiline, bussijuht oli sellises ?okis, et vajas ise pärast arstiabi. Ja palus nädal aega toibumiseks puhkust, kuigi tema polnud süüdi.?

Kommunaalameti juhataja Ain Valdmanni sõnul vastutavad linnaosad peatuste eest ja tellivad nende puhastust. ?Mis puutub libedusse, siis kella kolme ajal sel päeval tegime koos Kesklinna esindajaga ringkäigu kõigis bussipeatustes ja kõik oli korras. Vahepeal sadas jäidet. Päris täpselt on raske öelda, kui libe seal oli. Kuid pealtnägijad ütlesid, et inimesed olid kohutavalt rüselnud,? ütles Valdmann.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing