Tööinspektsioon seadis tänavuseks prioriteediks töö- ja puhkeaja seaduse täitmise kontrolli

05. jaanuar 2004, 12:11

Tööinspektsioon seadis üheks tänavuseks prioriteediks töö- ja puhkeaja seaduse täitmise kontrolli.

Teisteks tänavusteks prioriteetseteks kontrollivaldkonnaks on töökeskkond ja ohtlikud kemikaalid. Töökeskkonna osas kontrollib tööinspektsioon tänavu neid üle 20 töötajaga ettevõtteid, kus pole viimase nelja aasta jooksul läbi viidud töökeskkonna hindamist, keskmise ohtlikkusega ettevõtteid, kus seisundit hinnati enne 2001 aastat ja ohtlikke ettevõtteid, kus töökeskkonda hinnati eelmisel aastal.

Üle 20 töötajaga ettevõtete kontroll ettevõtte tegevusvaldkonnast olenemata seati tööinspektsiooni prioriteetide hulka seetõttu, et olemasolevate jõududega suudab inspektsioon üle vaadata vaid ühe kuuendiku ettevõtetest, ütles tööinspektsiooni avalike suhete nõunik Tõnu Vare.

Vare sõnul on tööinspektsiooni ja maksuameti ühisreidid ümbrikupalkade avastamiseks maksuametnike entusiasmi languse tõttu soiku jäänud, kuid üksikuid ühisreide veel toimub.

Mullu kontrollis tööinspektsioon kaubandusettevõtteid ja toitlustusasutusi.

Reportaazhe tööinspektsiooni ja maksuameti reididest loe <#siit=http://www.aripaev.ee/2430/uud_uudidx_243001.html> ja <#siit=http://www.aripaev.ee/2436/uud_uudidx_243605.html>.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing