Jurist Rein Kukk nõuab kapolt maksuametnike vastutuselevõtmist

06. jaanuar 2004, 17:06

Jurist Rein Kukk saatis täna avalduse kapole, et riigile majanduslikku kahju tekitavad ja riigi autoriteeti õõnestavad maksuametnikud vastutusele võetaks.

Kukk märgib avalduses, et AS Adonis Baltic Timber Groupi (ABTG) käibemaksujuhtumi asjas riigile tekitatud kahju viitab juhtumiga seotud maksuametnike organiseeritud ja süsteemse õigusvastasele tegevusele ja tegevusetusele, mille eesmärgiks on vältida või edasi lükata ametnike isiklikku vastutust. Uurimise venimise toovad Kuke sõnul kaasa vastutust pelgavate ametnike isiklikud huvid ja ametnike ringkaitse. See õõnestab riigi autoriteeti, lisab Kukk.

?Tegemist on riigiametite, -ametnike ja -teenistujate poolt isiku põhiõiguste intensiivse rikkumisega, mis on leidnud kinnitust ka kohtumenetluses. Tekkinud on oht õiguskorrale, seega ka põhiseaduslikule korrale riigis. ABTG kaasusega seotud sündmused viitavad ka korruptsiooni ja ametialaste kuritegude esinemise võimalusele.

Soovin, et kaitsepolitseiamet rakendaks tõhusaid meetmeid riigi põhiseadusliku korra vastu suunatud kuritegude, korruptsioonijuhtumite ja ametialaste kuritegude ennetamiseks, tõkestamiseks, avastamiseks ning neid toimepannud isikute väljaselgitamiseks ja vastutuselevõtmiseks seaduses ettenähtud juhtudel ja korras,? seisab avalduses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing