PM: Tallinn püüab lahti harutada lumetormis selgunud umbsõlmi

06. jaanuar 2004, 08:39

Tallinna linnavalitsus koostab eriolukorras tegutsemise kava, mis peab linlasi kaitsma erakorraliste ilmaolude vastu.

Ilmselt jaanuari lõpupoole Tallinna linnavalitsuse istungil arutusele tulevat tegevusplaani ei saa abilinnapea Jüri Ratase hinnangul nimetada kriisiplaaniks, küll aga püüab linn panna erinevad üksused paremini koostööd tegema, kirjutab Postimees.

Ratas ütles, et jõulueelne lumetorm oli linnavalitsusele suur õppetund, millest tehakse praegu järeldusi ja millesarnaste olukordade lahendamiseks töötavad praegu vahendeid välja nii linna tuletõrje- ja päästeamet kui kommunaalamet.

«Tegevuskava piiritleb inimeste ja üksuste ringi, kes hakkavad erandlikes ilmaoludes pealinna liikluse toimimise eest hea seisma,» selgitas Ratas. «Samuti tuleb lahendada nende omavaheline side ning võtta kasutusele mobiiltelefonidest kindlamad ning odavamad sidevahendid.»

Abilinnapea sõnul tekkis jõulueelses tormis ummikutes närvitsevate inimeste telefonikõnede hulga tõttu tihti ülekoormus, mis ei lasknud liiklust korraldavatel linnaametnikel omavahel ja teiste ametkondade töötajatega suhelda. Politsei ja päästeteenistus said kasutada raadiojaamu, mida Ratase sõnul tuleb kriisioludes ilmselt jagada ka ametnikele.

Et ilmavingerpussidest tingitud olukordade kordumisel linnaametid ja liiklusekorraldajad igaüks oma argirütmis ja omapäi edasi ei rabeleks, tahab linn luua staabi, mis hakkaks eelnimetatute tegevust eriolukorras juhtima.

Kui linnavalitsus tegevuskava heaks kiidab, hakkab komisjoni juhtima Ratas, tema asetäitjateks saavad linna kommunaalameti juht Ain Valdmann ja tuletõrje- ja päästeameti direktor Raik Saart.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing