PM: Tartu vangla toetab Avo Viioli soovi enneaegselt vabaneda

06. jaanuar 2004, 08:38

Tartu vangla juhtkond toetab kultuurkapitalilt üle 8,5 miljoni krooni riisunud Avo Viioli taotlust vanglast varem vabaneda.

Vanglaväravast vabasse õhku astuda saab Viiol siiski alles pärast seda, kui kohus on vabastamisotsuse teinud, kirjutab Postimees.

Kultuurkapitalilt miljonite riisumise eest kaheks aastaks ja kaheksaks kuuks vangi mõistetud Viioli karistusaeg peaks lõppema 2005. aasta aprilli keskel.

Tallinna linnakohus kinnitas Avo Viioli lihtmenetluse kokkuleppe aasta tagasi, 7. jaanuaril. Trellide taga on mees olnud 2002. aasta 14. augustist. Mullu novembri algul esitas Viiol Tartu vangla direktorile Andrus Kõrele taotluse ennetähtaegseks vabanemiseks.

Kultuurkapitali kasuks välja mõistetud 8,5 miljonist kroonist on Viiol jõudnud hüvitada 3470 krooni.

Tartu vangla asedirektori Jürgen Rakaselja sõnul võib see summa tavainimesele tunduda kaduvväike võrreldes Viioli riisutud miljonitega. «Kui me aga vaatame vangide töö- ja teenimisvõimalusi, siis on see müstiliselt suur summa,» lisas ta.

Tööle sai Viiol hakata alles suvel, kui ta toodi Pärnu vanglast üle Tartu vanglasse. Seal alustas varem majandusõppejõuna töötanud Viiol kaasvangidele ettevõtlusloengute pidamist. Selleks sõlmis Tartu kutsehariduskeskus vangiga lepingu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing