EPL: Eesti kellatehases valmib 300 kella kuus

07. jaanuar 2004, 08:04

Ligi viis aastat tagasi tekkinud ideest on nüüdseks välja kasvanud kellatehas, mis suudab igas kuus valmistada kuni 300 kella.

Eesti Esimene Kellatehas Axel Mohr OÜ varustas ka Tallinnas püstitatud Vabaduse kella mehhanismiga, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Vabaduse kell oli meie jaoks suur väljakutse, millega saime hakkama. Loodan, et see ei jää viimaseks,? ütles kellatehase Axel Mohr juhataja Mati Kohlap.

Tehases toodetakse praegu Kohlapi sõnul kuni 300 kella kuus, sest piirdutakse vaid Eesti turuga. Kui tellimusi oleks, suudaks tehas toota igas kuus 1000?2000 kella. Neid toodetakse põhiliselt kümneliste või viiekümneliste väikepartiidena.

Enne seda, kui 1999. aastal kellatehas Axel Mohr käivitati, polnud Eestis ühtegi kellavabrikut. Enne II ilmasõda tegutses Haapsalus kellassepp August Riimaste, kes ?veitsist toodud mehhanismidest käekelli kokku pani.

Axel Mohri kellavabrik kasutab Saksamaal toodetud Junghansi kellamehhanisme. Olenevalt tellimuse suurusest valmivad kellad 2-3 nädala jooksul.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing