Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Eurovoliniku kandidaat selgub jaanuari lõpus

07. jaanuar 2004, 08:07

Euroopa Komisjoni Eesti voliniku kandidaadi kinnitab valitsus ilmselt 29. jaanuaril ja tõenäolisim valik on jätkuvalt Reformierakonna esimees Siim Kallas.

Ükski allikas ei olnud eile siiski ametlikult nõus Kallase kandidatuuri kinnitama, kuid mitteametlikult kinnitas mitu valitsusele lähedast allikat, et Kallase kõrval ei ole teisi tõsiseltvõetavaid kandidaate, kirjutab Postimees.

Kandidatuuri esitab valitsusele peaminister Juhan Parts. Postimehe andmetel soovib Parts enne kandidaadi esitamist sel teemal veel täiendavalt konsulteerida Euroopa Komisjoni presidendi Romano Prodiga.

Detsembri algul saatis Prodi liituvate riikide valitsusjuhtidele kirja, kus soovitas valiku tegemisel lähtuda sellest, et kandidaat oleks poliitiliselt esinduslik ning kõrge isikliku reputatsiooniga isik, kellel oleks märgatav panus Euroopa integratsiooni protsessi.

Prodi soovis, et kandidaadid esitataks liikmesriikide ministritest koosnevale nõukogule 1. veebruariks ja neid võiks olla mõlemast soost.

Postimehe andmetel ei kiirusta Reformierakond juhul, kui valitsus Kallase jaanuari lõpus volinikukandidaadiks nimetab, siiski kohe endale uut esimeest otsima, vaid ajab vähemalt kuus kuud läbi aseesimeestega.

Uue esimehe kandidatuuri otsimine läheb lahti, kui on selge, et valitsus jääb ka sügisel Kallase kandidatuuri juurde ja temast saab täisvolinik.

Poliitringkondades peetakse Kallase tõenäolisimaks järglaseks Reformierakonna praegust aseesimeest, endist justiitsministrit Märt Raski.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing