Nitrofert töötab taas täisvõimsusel

Sirje Niitra 12. jaanuar 2004, 00:00

Nitroferti peadirektori Aleksei Nikolajevi sõnul saab tehas sel aastal täisvõimsusel tööle asuda ja tõenäoliselt ka üle mitme aasta kasumisse jõuda tänu soodsale turuolukorrale maailmaturul ja sõlmitud pikaajalistele lepingutele nii toorme kui valmistoodangu peale. Mineraalväetiste hinnad võimaldavad tema hinnangul praegu töötada väikese kasumiga.

Tänaseks on Nitrofert partneritele tasunud 2001. aasta lõpuks kogunenud ligi 100 miljoni krooni suuruse võla ja üle mitme aasta investeerinud tootmise uuendamisse 30 miljonit krooni.

Eelmise aasta juuni lõpul võeti vahepeal koondatud töötajad uuesti tööle. Sel aastal on kavas investeerida veel 70 miljonit krooni. Näiteks on paari viimase kuuga välja vahetatud tehasekompleksi katus, kokku 18 000 ruutmeetrit.

Üle mitme aasta tõstis Nitrofert selle aasta algul ka oma töötajate palka 10 protsenti.

Nitroferti omanikering ja juhtkond on mitu korda muutunud, praegu kuulub 95 protsenti aktsiapakist Virginia saartel registreeritud firmale Oriental Chemtrade Ltd. Ettevõtte nõukogus on kaks Venemaa keemiatööstuse juhtfiguuri: Aleksander ?uklin ja Alim Svergunenko.

Detsembris kuulutas Nitroferti aktsionäride üldkoosolek välja suunatud aktsiaemissiooni ettevõtte aktsiakapitali suurendamiseks praeguselt 67,8 miljonilt kroonilt 161 miljoni kroonini. Emissioon on suunatud tänastele aktsionäridele ja selle eesmärgiks on viia ettevõtte aktsiakapital ja omakapital veel jaanuarikuu jooksul vastavusse äriregistri nõuetega. Sellest saadav tulu on kavas suunata tehase edasisse arengusse.

AS Nitrofert on 465 töötajaga Ida-Virumaa suuremaid tööandjaid, mis toodab looduslikust gaasist ammoniaaki ja karbamiidi. Toodangut kasutatakse liimide valmistamisel ja põllumajanduses väetisena. Ligi 90% toodangust läheb eksporti Euroopa Liidu maadesse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:06
Otsi:

Ava täpsem otsing