Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jaak Leimann: ELis hakkab Eesti majandusvabadus langema

12. jaanuar 2004, 15:08

Eesti hakkab majandusvabaduse indeksis oma positsioone kaotama, kommenteeris vastavaldatud raportit endine majandusminister professor Jaak Leimann.

Leimanni sõnul hakkab Eesti taha poole liikuma seoses liitumisega Euroopa Liiduga. 'Aga see ei saa kindlasti õnnetus olema, sest ükski majandusteooria ei ütle, et edukaks olemiseks peaks tipus olema,' lisas ta.

Eesti oli Heritage Foundationi ja Wall Street Journali koostatud ja äsja avaldatud 2004. aasta majandusvabaduse indeksis 6. kohal. Eestist eespool on Hongkong, Singapur, Uus-Meremaa, Luksemburg ja Iirimaa. Teistest Balti riikidest jagab Leedu koos Belgiaga 22. kohta ja Läti koos Iisraeliga 29. kohta.

Leimanni sõnul on meeldiv, et Eesti indeksis nii kõrgel kohal on. Tema sõnul baseerub siinne majandusvabadus peamiselt madalates maksudes ja lihtsas maksusüsteemis ning liberaalses kaubanduspoliitikas.

Samas hoiatas Tallinna Tehnikaülikooli majandusprofessor, et majandusvabaduse indeksit ei saa vaadata ainult kui edukuse sümbolit, sest see on vaid osa sellest. Tema sõnul näitavad riigi edukust näiteks sotsiaalne võimekus ja konkurentsivõime.

'Kui võrrelda Soomet kui maailma kõige konkurentsivõimelisemat riiki ja Eestit kui üht liberaalsema majandusega riiki, siis kumb võidab rohkem? Ma arvan, et Soome,' sõnas Leimann.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing