Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Erivajadustega töötaja pärast on tekkimas konkurents

Gea Velthut-Sokka 13. jaanuar 2004, 00:00

Puuetega inimeste palkamine kipub Eestis olema pigem erand kui reegel. Ent firmad, kes nende teenuseid kord ostma hakanud, on rahul ja lubavad jätkata ka edaspidi. Erivajadustega töötajate palkamisel on ettevõtete vahel tekkimas lausa konkurents.

AS Sveiger ostab juba mitu aastat Merimetsa tugikeskuses töötavatelt vaimupuudega inimestelt allhankena ühekordsete nõude pakkimise teenust.

?Oleme leidnud, et nad on kohusetundlikud ja usaldusväärsed,? kommenteeris koostööd tegevdirektor Andrik Haavistu. Tema sõnul on oluline ka teenuse soodne hind. Suvel ehk kõrghoojalal ei suuda tugikeskuses töötajad aga kogu tellimust täita ning tuleb palgata lisatööjõudu.

Haavistu sõnul tuli idee firma poolt ning tänaseks on odava tööjõu üles leidnud ka konkurendid. ?Ka teised on hakanud neid palkama ning tekkinud on lausa konkurents. Meie jaoks tõuseb töö hind pidevalt.?

Ratastoolis töötajaid on palganud Olümpic Casino Group.

?Otsisime ise sobivaid puudega töötajaid ametikohtadele, kus piiratud liikumisvõimalus ei sega tööülesandeid täitmast,? ütles personaliarenduse direktor Tiina Drui. ?Meil on kasiinos ametikohti, mis nõuavad püsivust ja rutiinitaluvust, samal ajal mõttetööd ja arvuti kasutamise oskust. Arvasime, et on õige ja hea pakkuda neid töökohti inimestele, kel on tööturul raske konkureerida.?

Drui hinnangul ei saa välja tuua puuetega inimeste plusse ja miinuseid, need on individuaalsed ka tavatöötajate puhul. Küll aga peavad töötingimused olema puuet arvestavad.

ASi Dagotar kalatööstuse valmistoodangu laos Hiiumaal töötab kuus puudega noort. Lao juhataja asetäitja Eve Karki sõnul on nad ennast mitme aasta jooksul tõestanud ning ta ei näe mingit põhjust, miks ei võiks puudega inimesi rohkemgi palgata.

Dagotar oli üks esimesi ettevõtteid, kes teadlikult just puuetega inimesi tööle otsis. Tõuke selleks sai juhtkond Taani riigi rahastatud projektist, mis algas 2000. aasta kevadel

Erivajadustega töötajad saavad palka tükitöö alusel ning sama mõõdupuu järgi, mis tavatöölised. ?Muidugi, kui nad jõuavad vähem teha, siis nad ka saavad vähem,? nentis Kark, kelle sõnul võtsid ülejäänud töötajad uued inimesed üllatavalt leebelt vastu, keegi ei pööranud üleliigset tähelepanu ega näidanud näpuga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing