Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kümned kliendid jätavad Elioni

Inno Tähismaa 14. jaanuar 2004, 00:00

?Füüsiliselt rakendus uus kord eile,? ütles sidefirma ASi Uninet juht Markus Nisula eile. ?Tundub, et asi töötab.?

Nisula ütles, et esimesi võrgu vahetajaid võib loendada kümnetes. Avaldusi on kogutud viimased kaks kuud. Uninet pakub Elionist soodsamaid tariife nii kõnede kui ka interneti osas. See võimaldab kliendil sidekulusid kuni kolmandiku võrra vähendada.

Nisula ütles, et Uninet keskendub peamiselt äriklientidele, mistõttu on oodata eelkõige nende soovi võrku vahetada. Esimesed võrguvahetajad olid eratarbijad. ?Eratarbijate järjekorda ukse taga pole,? kirjeldas Nisula olukorda sideturul.

Elioni juht Valdo Kalm ütles, et praeguse seisuga uus kord võrgu vahetamisel suuri liikumisi kaasa ei too. ?Olukord on rahulik,? lisas Kalm.

Nisula sõnul on Taanis aastaga vahetanud võrku 13% mobiil- ja fikstelefonside klienti. Eestis ennustab ta, et võrku vahetab 3?4% klientidest. Suurem osa neist ärikliendid, kus igaühe puhul võib olla kümneid kasutajaid.

Eile viis uude võrku oma firma üle OÜ Finance Management juht Anti Kesamaa. Võrguvahetus läks libedalt. ?Vast viis minutit oli tumma aega,? kirjeldas Kesamaa.

Kesamaa sõnul oli võrgu vahetamisel oluline roll just võimalusel vana number kaasa võtta. Samuti oli määrav Unineti odavam teenus ja võimalus saada tehnilist tuge ööpäev läbi. ?Elion hakkama ei saa,? märkis ta, ?mehaanik läheb kell viis minema ja mingeid seadistusi enam teha ei saa.?

Kesamaa sõnul on Uninet märksa odavam kui Elion. Näiteks liitumismaksu polnud, internet on kolmandiku võrra odavam ja numbri pealt tuleb maksta vähem kuumaksu. Samuti on kõned Unineti puhul odavamad. Kui Elioni võrgus oli interneti kuutasu 1500 krooni, siis Uninet pakub sama teenust 1000 krooni eest kuus.

Eilse seisuga oli sideameti kodulehel registreeritud kokku kuue telefoninumbri lahkumine Elioni võrgust. Kõik kuus numbrit läksid üle Unineti võrku. Esimesena registreeritud numbri kasutaja Ann Tamme ütles, et töötab kodus, kasutab palju internetti ja võtab tihti Soome kõnesid, mistõttu on Uninet odavam. Paarsada krooni kuus on Tamme sõnul odavam modemi rent. ?Kõik sujus probleemideta,? kirjeldas ta võrguvahetuse käiku. Samuti läks kõik asjalikult Elioniga lepingut lõpetades.

Tele2 töös erinevalt Uninetist uue korraga seoses muutusi pole. Tele2 Eesti ASi kommunikatsioonijuht Kersti Gorstov ütles, et strateegiline otsus on olnud oma fiksvõrku mitte välja ehitada. Seetõttu pole seoses muudatusega kliente ei lahkunud ega juurde tulnud.

Uninet on Tallinnas oma võrgu välja ehitanud. Pool kõnest liigub siiski endiselt mööda Elioni traate.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:06
Otsi:

Ava täpsem otsing