EPL: Kohus tühistas Kaasiku ehitusloa

20. jaanuar 2004, 07:44

Kohus tühistas vandeadvokaat Viktor Kaasikule Jõelähtme vallas antud ehitusloa, kuna see oli antud ranna- ja kaldakaitseseadust eirates.

Tallinna halduskohus leidis, et Harjumaa Jõelähtme vald käitus Viktor Kaasikule ehituskeeluvööndisse ehitusluba andes õigusvastaselt ja luba kuulub tühistamisele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Samas leiab kohus, et ehitusloa tühistamine ei tähenda iseenesest juba valminud ehitise kasutusloa kehtetuks tunnistamist.

?Järgmise sammuna analüüsime pärast seda ehitusluba kehtestatud valla üldplaneeringu kehtestamise õiguspärasust ning mida teha kasutusloaga,? ütles Jõelähtme valla kohtusse kaevanud keskkonnainspektsiooni esindanud juhtinspektor Toomas Liidja.

Küsimusele, kas eilne kohtuotsus võib lõpuks tähendada Kaasiku elamu lammutamist, Liidja ei vastanud, lisades, et kohtusse minnes polnud see eesmärk omaette.

Jõelähtme vallavanem Taimi Saarma nimetas kogu protsessi poliitiliseks tellimuseks. ?See oli poliitiline alates hetkest, mil keskkonnaminister (toona oli minister Heiki Kranich ? toim) keeldus ehituskeeluvööndit vähendamast,? lausus vallavanem.

?Lähme selle asjaga kohtus edasi nii kaugele kui võimalik,? lausus Saarma. ?See hoone ei sega seal kedagi ja seal on palju koledamaid ja merele palju lähemal seisvaid maju.?

Vandeadvokaat Viktor Kaasik nimetas kogu vaidlust nõmedaks. ?Esiteks asub ainult kolmandik majast ehituskeeluvööndis ja teiseks oleks võinud ka 20 meetrit kaugemale ehitada, aga siis pidanuks üle kümne männi maha võtma, mis poleks samuti paljudele meeldinud,? lausus Kaasik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing