PM: Rein Kilk plaanib paberivabriku varemetesse õllesaali

20. jaanuar 2004, 08:20

Ärimees Rein Kilk plaanib muinsuskaitse all olevatesse endise Tallinna tselluloosi- ja paberivabriku lagunenud hoonetesse rajada hiiglasliku õllesaali.

Kilgi eestvõttel on suured menuõllekad avatud juba nii Tartus kui ka Pärnus.

Kilk ütles eile Postimehele, et õllesaali rajamine bussijaama lähedale Tartu maantee äärde jääva tselluloosi- ja paberivabriku kinnistule on mõttekas ja see idee tuleks teoks teha. Tema sõnul on aga esialgu veel ennatlik rääkida sellest, kui suur ja milline õllesaal olema hakkab ning millal seda tegema hakatakse. Ärimees lausus, et saali rajamine peaks selgemaks saama sügiseks.

Kilgi eestvõttel avati mullu Pärnus end Eesti suurima kõrtsina reklaamiv Pärnu kuursaal, kus on ligi 400 istekohta. 2000. aastal lasi aga ärimees Tartus asuva omaaegse menuka söögikoha Püssirohukeldri ümber ehitada 300 kohaga õllesaaliks.

Mõlema õllesaali rajamisel lasi ärimees taastada ajaloolised hooned võimalikult nende algse väljanägemise sarnastena.

Pankrotivarast endise tselluloosi- ja paberivabriku hooned ostnud Kilk on suutnud seni lagunevat hiigelkompleksi aastate vältel taastada vaid osaliselt ning on seda kujundamas eelkõige meelelahutuskeskuseks.

Nii on hoonetekompleksi südames koha leidnud näiteks Zelluloosi spordiklubi jõusaali, aeroobikasaali ja saunaga, sõjalis-sportlikku meelelahutust pakkuv keskus Megazone, rula ja rulluiskudega sõitmiseks mõeldud skatepark, keeglisaal, ilusalong ja solaarium. Samuti on korda tehtud hoonetes mitmete firmade bürood ja laod.

Siiski on mitmed endised tehasehooned jätkuvalt lagunemas ja räämas ning kuna lõhutud akendega majad asuvad linna ühe sissesõidutee Tartu maantee ääres, on need ka linnajuhtidele pinnuks silmas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing