Maksuamet on arestinud süüdistatavate kinnistud

Peeter Raidla 21. jaanuar 2004, 00:00

Väidetavasse rahapesuafääri segatud Nikolai Strelkov, Oleg Zarva, Vahur Blumfeldt ja viimase õde Katrin Blumfeldt ostsid rohkesti kinnisvara just neil aastail, mil nad sadade miljonite kroonide eest väärismetallijääke Venemaalt läbi Eesti Suurbritanniasse toimetasid.

Vahur Blumfeldt soetas endale 2001. aastal 0,7 hektari suuruse kinnistu Keila-Joal, korteri Lohusalus ning kaks elamukrunti Tallinnas, neist ühe kahasse õe Katriniga. Nagu nüüd on selgunud, on maksuameti taotlusel seatud kõigile neljale kinnistule käsutamise ja asjaõigusega koormamise keelumärge maksuameti kasuks. Seda tehti veel enne seda, kui väidetav rahapesusüüdistus läinud aasta kevadel avalikkuseni jõudis.

Samasuguseid sanktsioone on maksuamet rakendanud ka Strelkovile ja Zarvale kuuluvate kinnistute suhtes. Nii on maksuameti kasuks arestitud Strelkovile ja Zarvale kuuluv kinnisvara Tallinnas Kosemetsa tänavas ning kolm kinnistut Harjumaal Kuusalu vallas Salmistu külas, mis Zarva oli ostnud aastail 1999?2002. Strelkovi ja Zarva kinnistutele pani maksuameti oma keelumärke aga alles juulis 2003.

Maksuameti arestist on pääsenud Zarva ja Strelkovi enamusosalusel tegutsev osaühing Lukos, mis peab Lasnamäel Klondaiki nimelist öölokaali. Lisaks restoranile on Klondaikis ka piljardisaalid, keeglirajad ja saunad.

Rahapesus kahtlustatavad mehed on seal investeerinud ehitusse ligi 10 ja sisustusse enam kui 2 miljonit krooni. Kinnistu ise kuulub paberite järgi hoopis ASile Belta, mille omanik on Valentin Stavbonko. Ilmselt just seetõttu on ka maksuameti käed lühikeseks jäänud.

Puhtalt on seni pääsenud ka Blumfeldti kontrolli all olev Goldman OÜ, mille omanikuks on USAs registreeritud Uniwest LLC. Kuni jaanuarini 2002 oli Goldmani nimeks Argold Investments, kusjuures samanimelise offshore-firmaga ongi just seotud väidetav rahapesuafäär. Argold Investments Ltd läkitas läbi panga aastail 1999?2001 Strelkovi, Zarva ja Blumfeldtiga seotud arvetele sadu tuhandeid dollareid, rahaülekande selgituseks oli märgitud laen. Samal ajal liikusid Venemaalt Eesti kaudu Suurbritanniasse väärismetallijäätmete koormad, mille pealt mingeid makse ei tasutud. Rahapesu andmebüroo taotlusel arestiti mitmed nende meestega seotud pangaarved.

Samas väidab maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar Pau, et maksuametis ega selle maksupettuste uurimise keskuses ei ole kõnealused isikud väärteomenetlustes ega kriminaalmenetlustes uurimisalused olnud. ?Mis puutub maksuotsuseid ja revisjone, siis nende osas jääme jätkuvalt ja järjekindlalt kidakeelseks,? lisas ta.

Sama mittemidagiütlev on ka politseiameti avalike suhete talituse vastus küsimusele, kui kaugele on keskkriminaalpolitsei nüüd juba pea kaks aastat kestnud uurimisega jõudnud. ?Täpsemaid kommentaare asja kohta on veel vara anda,? sõnas politseiameti pressiesindaja Jana Zdanovit?. ?Menetlus kriminaalasjas käib ning muudatusi süüdistuste ja süüdistatavate osas ei ole.?

Keskkriminaalpolitsei infoosakonna ülemkomissar Rene Berting ei soovinud öeldule midagi juurde lisada: ?Kahtlusalused ja ka summad on endised.?

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing