EPL: Paar tuhat elamukrunti ootavad Harjumaal ostjat

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 08:32

Tallinnaga piirnevates valdades pakutakse müügiks umbes kahte tuhandet elamukrunti ning tänavu lisandub veel umbes viissada.

Suur pakkumine võib lõpuks pidurdada kruntide pidevat hinnatõusu, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Suurenev pakkumine toob kaasa hinnakorrektsiooni, vähemalt hinnad ei tõuse enam,? ennustab Kinnisvaraeksperdi asedirektor Aivar Roosik. Kinnisvarafirma Rime projektijuhi Ain Freimuthi sõnul on kallimate kruntide müügikiirus juba aeglustunud, mis on esimene märk sellest, et pakkumine võib nõudlust ületama hakata. ?Üle poole miljoni krooni maksvat krunti on iga päevaga aina raskem müüa,? tõdeb Freimuth. Krundi optimaalne suurus on 1500-2000 ruutmeetrit.

Spetsialistide hinnangul peavad liigkõrget hinda küsivad krundiomanikud hakkama mõtlema hinna alandamisele. Ülehinnatud elamumaad on enim just Tallinna linna piirides. Samuti tuleks hinnaalandamisele mõelda neil omanikel, kes on detailplaneeringuks kasutanud laenuraha ning keda nüüd laenu tagasimakse tähtajad pitsitavad. Ka kehva asukohaga krundi omanikele jääb Roosiku sõnul kaks võimalust ? kas oodata veel ostjat või langetada hinda. Samas on sobiva hinnaga krundi leidmiseks ostjad rahul ka linnast kaugemal asuvate maatükkidega, 20-30 kilomeetrit ei ole Freimuthi sõnul enam mingi probleem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing