Jaan Männik: EMTi ja Elioni ühendamist pole otsustatud

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 15:57

Eesti telekomi tütarfirmade nõukogu esimees Jaan Männik ütles, et EMTi ja Elioni ühendamist pole veel otsustatud.

?See ei vasta tõele,? ütles Männik kommenteerides kuuldusi EMTi ja Elioni peatsest ühendamisest, ?mingisugust otsust pole olemas.? Ta lisas, et selle peale alles mõeldakse.

Männik ütles, et asi võib ka nii välja kujuneda, et ei liideta ettevõtteid kokku. Praegune otsus, mida on kommunikeeritud ettevõtte-siseselt, näeb ette töötamist edasi nagu seni. Selle skeemi järgi tegutseb üks haldusettevõte Eesti Telekom ja kaks operatiivset ettevõtet.

?Võib öelda niipalju, et kolme ettevõtte, eriti kahe operatiivse ettevõtte vahel teeme rohkem koostööd, palju rohkem koostööd,? rääkis Männik. ?Kui teeme rohkem koostööd, ei tähenda see administratiivset ühendamist.?

Männik ütles, et koostöö kujutab endast näiteks ühiste fiks ja mobiilside pakkumiste tegemist klientidele. See eeldab klientide segmenteerimise ülevaatamist ja ühildamist EMTis ja Elionis. EMTi ja Elioni klientidele ühiste arvete saatmist näeb Männik ette tulevikus, aga juba täna on arveid võimalik trükkida ühe paberi peale.

Männiku sõnul ootavad kliendid, eriti suuremad ettevõtted Eesti Telekomi ettevõtetelt eelkõige kompleksseid süsteeme, kus ühe pakkumisega on võimalik lahendada kõik probleemid. See ei tähenda Männiku sõnul tulude vähenemist, pigem vastupidi, sest konkurentsiolukorras on vaja klientide hoidmiseks pakkuda neile seda, mida teised pakkuda ei saa. ?Nii võib klient veel lojaalsem olla,? märkis Männik.

?Ei ole kindel, et midagi muudame,? kirjeldas Männik edasisi plaane. Tema sõnul otsustatakse ettevõtete ühendamist nõukogu ja omanikega. ?See on protsess, otsuseid ei tehta kiiresti,? ütles Männik. Ühendamine on tema sõnul suurem muudatus, sellele eelneb pikk ja keeruline eeltöö. Vajaliku analüüsiga lubas Männik valmis saada kevadeks, märtsiks-aprilliks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing