Praamiliiklus saarte ja mandri vahel jätkub endises mahus

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 13:49

Täna allkirjastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen lepingu Saaremaa Laevakompaniiga (SLK), millega jätkub laevaliiklus endises mahus.

Leppega määrati kindlaks mandri ja Lääne-Eesti saarte vahelise parvlaevaliikluse liinimahud kuni käesoleva aasta 30. septembrini ning sätestati riigipoolse dotatsiooni suuruseks 62,5 miljonit krooni, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja.

Lepingu kohaselt teenindab SLK reisijaid eelmise aastaga võrreldes samas mahus, tehes 9 kuuga kokku rohkem kui 12 800 reisi. Kokkuleppest tulenevalt teostatakse täiendavaid reise juhul, kui kail ootavate sõidukite rivi ulatub üle 100 meetri. Rohuküla ? Sviby liinil tehakse lisareis 50 meetrise sõidukirivi korral ning Sõru ? Triigi liinil eelregistreerimise korral.

?Mul on hea meel tõdeda, et oleme jõudnud SLK-ga kokkuleppele. Lepingu järgi ei suurene riigipoolne dotatsioon võrreldes eelmise aastaga ning ka reiside arv on mullusega samal tasemel. Tänane kokkulepe tagab saarte ja mandri vahelise praamiliikluse optimaalse teeninduse,? ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske pressiteate vahendusel.

Kehtiv raamleping SLK-ga saarte ja mandri vahelise praamiliikluse korraldamiseks lõpeb käesoleva aasta 30. septembril. Ministeerium on alustanud protsessi uue lepingu sõlmimiseks ja operaatorfirma leidmiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing