Norma panustab kallimatele toodetele

Annika Matson 22. jaanuar 2004, 00:00

Ta usub, et Venemaa autotööstus muutub tulevikus konkurentsivõimelisemaks. AvtoVAZis näeb Siimon kindlat pikaajalist partnerit. ?Sama näevad nemad ka meis,? lisas ta. Siimoni sõnul on hetkel olukord Venemaa turul suhteliselt stabiilne, olulisi muutusi pole ette näha.

Norma eilsest börsiteatest selgus, et nõuded ostjate vastu on kvartaliga kasvanud ligi 40 miljoni krooni võrra. Ühest põhjust Siimoni sõnul sellel ei ole. ?Toodete struktuur on muutunud, tooted on kallinenud ning samuti on muutunud mõnede lepingute tingimused,? tõi ta näiteid. Ta lisas, et nõuded ei ole lootusetud. ?Seis on väga hea,? märkis Siimon.

Aastaga on Norma töötajate arv kahenenud 183 inimese võrra ning viimases kvartalis 64 võrra. Siimoni sõnul lähiajal koondamisi enam plaanis ei ole. ?Kui tööd on rohkem, siis on inimesi juurde vaja, kui vähem, siis mitte,? ütles ta ning lisas, et eesmärk on, et samade töötajatega saaks rohkem tehtud. Samuti ei ole Siimoni sõnul plaanis olulist tootmismahu kasvu ning hetkel ei ole ette näha erakorralisi investeeringuid.

Norma kontserni auditeerimata puhaskasum oli neljandas kvartalis 30,6 miljonit krooni ehk 9,72 krooni aktsia kohta, mida on 32% vähem kui aasta eest. Terve aasta kokkuvõttes teenis ettevõte 128,3 miljonit krooni kasumit ehk 34% vähem kui 2002. aastal. Norma kontserni müügi netokäive oli mullu 999,3 miljonit krooni, vähenedes aastaga 1,4%. Neljanda kvartali müügimaht ulatus 277,2 miljoni kroonini, mida on täpselt sama palju kui aasta eest.

Suprema analüütik Triin Palge kommenteeris, et Norma tulemused vastasid üldjoontes ootustele. Veidi suurem oli tema sõnul läänesuunaline müük.

Norma teatas eile börsile, et müük läände kasvas eelmisel aastal 18%. Norma suuromanik Autoliv ostis firmalt tooteid 545 miljoni krooni eest. Norma müük Venemaa klientidele vähenes 21,4%, põhjuseks klientide vähenenud tellimused. Aasta viimases kvartalis vähenes müük Venemaale 19%.

Suprema ekspert mõtleb Norma aktsia hinnasihi tõstmise peale seoses sellega, et alates tulevast aastast jõustub uus tulumaksuseadus ja alaneb tulumaks dividendidelt. ?Üks maks jääb ettevõttel väiksemaks ja raha jääb rohkem järele,? möönis ta.

Anonüümseks jääda soovinud 1000 Norma aktsia omanik ütles, et usub Venemaa autotööstuse kasvu ning Norma võitu sellest. ?Eesti keskealine maameeski on Vene Ladaga kokku kasvanud ja kui maal ringi käia, on neid praegugi palju näha,? ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing