PM: kohtutäiturid arestivad õppelaenuvõlgnike vara

22. jaanuar 2004, 08:23

Riigile miljoneid kroone võlgu olevaid õppelaenu maksmisest kõrvalehoidjaid ähvardab eilsest kohtutäituri külaskäik koju ja vara arestimine.

Riigi nõudel lootusetuid õppelaenuvõlglasi külastama hakanud Tallinna kohtutäitur Kristiina Feinman käis eile esimesel koduvisiidil Lasnamäel ühes üheksakorruselises paneelmajas, kus elab oma vanematega vene noormees, kes käendas 1998. aastal 18-aastasena sõbra õppelaenu.

Nüüdseks Venemaale kadunud sõbrast jäi järele 47 000kroonine õppelaenuvõlg, mida kohtutäitur käendajalt sisse nõuab, kirjutab Postimees.

Võlgniku vanemad keeldusid kohtutäiturit sisse laskmast ja alles siis, kui täitur kutsus kohale politsei ja korrakaitsjad ähvardasid ukse maha murda, lasksid vanemad täituri korterisse.

Feinmani sõnul jättis ta perekonna korteris vara siiski eile puutumata, sest ei leidnud võlglasest noormehe toas väärtuslikke asju. Ta lausus, et tüüpilised kodudest arestitavad varad on televiisor, magnetofon ja arvuti.

Feinman märkis, et kuigi võlgnikku polnud kodus ja tema vara ei arestitud, on tal tulevikus võla tasumisest kõrvale hiilida keeruline, sest täitur saab arestida nii võlgniku pangakonto, tekkiva kinnisvara kui asuda võlga kustutama tema töötasust.

Feinmani sõnul on tema käes ligi sadakond õppelaenunõuet, mille väljanõudmiseks peab ta võlgnike kodusid külastama.

Riiki õppelaenuvõlgnevuse asjades esindava advokaadibüroo Amos OÜ juristi Mari Amose sõnul ei anna riik kõiki võlglasi kohe kohtutäituri kätte, vaid üritab nendega esmalt maksegraafiku koostamises kokkuleppele saada. Kui see kuidagi ei õnnestu, kaevatakse võlgnik kohtusse ja selle lõppemisel algab täitemenetlus.

Praegu on kohtusse antud 871 õppelaenuvõlgnikku ja täitemenetlus käib 716 võlgniku vastu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing