EPL: Ojulandil võimalus Euroopa tippkarjääriks

23. jaanuar 2004, 08:14

Välisminister Kristiina Ojuland on üks kandidaate 45 riiki ühendava Euroopa Nõukogu peasekretäri kohale.

Ojuland ei soovinud ise oma võimalusi kommenteerida, kuid Eesti Päevalehe andmetel on ta lubanud paari nädala jooksul otsustada, kas ta nõustub ametlikult kandideerima.

Eesti diplomaatide sõnul on Ojulandi kandideerimisest diplomaatilistes ringkondades räägitud mitu kuud, kuid viimasel ajal on see võimalus järjest tõenäolisemaks muutunud.

Euroopa institutsioonidega hästi kursis olev Tartu Ülikooli politoloog Viljar Veebel hindas Ojulandi ?ansse kõrgelt. ?Esiteks on tal varasemad tugevad poliitilised kogemused Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) struktuurist ja teiseks on ta pälvinud palju positiivset tähelepanu välisministrina,? ütles Veebel. ?Väheoluline pole ka naiste kõrgesse poliitikasse kaasamise aspekt, mida nn vana Euroopa maad aktiivselt uutelt nõuavad.?

?Lisaks näitab Euroopa viimase kümnendi poliitiline kogemus, et vähese pädevusega, kuid kõlavaid ametikohti jagub väikeriikidele isegi enam kui suurtele ? sellega tasakaalustatakse suurte riikide domineerimist suure otsustusõigusega kohtadel,? lisas Veebel.

Veebeli sõnul Euroopa Nõukogu peasekretärina Ojulandil sisuliselt puuduvad ebaõnnestumise võimalused. ?Ohuna näeksin eeskätt Venemaa võimalikku vastuseisu või tugevat konkureerivat kandidaati Kesk- ja Ida-Euroopa riikide hulgast,? märkis ta.

Praeguse Euroopa Nõukogu peasekretäri, austerlase Walter Schwimmeri viieaastane ametiaeg lõpeb tänavu kevadel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing