Geenivaramu väikeinvestorid ei oska finantseerimisprobleeme kommenteerida

23. jaanuar 2004, 12:58

Eesti Geenivaramu finantspartneri, USA firma EGeen International (EGI) Eesti erainvestorid ei oska kommenteerida EGI rahastamisraskusi.

?Raske kommenteerida, kui tausta ei tea,? ütles üks EGI viieteistkümnest Eesti erainvestorist, Hansapank Eesti peadirektor Andres Liinat. ?Pealegi tegeleb minu väärtpaberitega minu porfellihaldur.?

Liinat lisas, et kuna portfellihaldur pole teda informeerinud probleemidest EGI suurinvestoritega, ei ole ta oma osaluse riskantsuse üle veel mõelnud.

Ka EGI väikeinvestor, Tartu ärimees Neinar Seli ütles, et ta ei oska olukorda kommenteerida, sest ei tea tausta. ?Minuga poole keegi Geenivaramu rahastamisega tegelejatest ühendust võtnud,? lisas Seli.

Eesti valitsus eraldas eile sihtasutuse Eesti Geenivaramu tegevuse jätkamiseks neli miljonit krooni, sest senised suurrahastajad ameerika investorid on rahakraanid kinni keeranud. Eesti Geenivaramu juhi Krista Kruuvi andmeil on EGI Geenivaramusse investeerinud kokku 55 miljonit krooni, kuid jaanuari keskel oli investorite poolt üle kantud raha otsas.

Eesti Geenivaramu pilootprojekt käivitus 2002. aasta märtsi lõpus, kui kaks välismaist investeerimisfondi ja 17 eraisikut eraldasid kokku 35,8 miljonit krooni. Eesti tuntud ärimeeste investeeringute suurused jäid vahemikku 180 000-1,3 miljonit krooni.

Geeniprojekti endine nõustaja, investeerimispanga Lõhmus, Haavel Viisemann juhatuse esimehe Rain Tamme sõnul ta enam suurprojekti rahastamisega ei tegele. Küll kinnitas ta aga, et esindab Eesti erainvestoreid, kes on oma raha EGIsse paigutanud.

?Mulle pole veel keegi helistanud ega pärinud, et mis tema rahast võib saada,? rääkis Tamm. ?Ja ega ma oskaks enne, kui pole olukorda endale selgeks teinud, neile ka midagi vastata.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing