Ühistransporti kasutavatel tallinlastel viimane aeg ID-kaarti taotleda

23. jaanuar 2004, 12:07

Rahvastikuregistris tallinlasena arvel olevad linna ühistransporti kasutavad inimestel ID-kaardi soetamiseks aega jaanuari lõpuni.

Vastasel korral jäävad nad 1. märtsist kehtima hakkavast ID-kaardil põhinevast sõidusoodustusest ilma, teatas Raepress. Kodakondsus- ja migratsiooniamet soovitab 1. märtsiks ID-kaardi kättesaamiseks taotluse esitamisega kiirustada, sest õigesti täidetud taotluse saabumisest KMA-sse kuni dokumendi kättesaamiseni kulub 30 päeva. Seega tuleb taotlus postitada või kodakondsus- ja migratsiooniametisse (KMA) toimetada hiljemalt jaanuari lõpuks.

ID-kaardi taotlusi vahendab KMA-le ka linnavalitsuse teenindusbüroo (Vabaduse väljak 7), kus on saadaval ka taotluste blanketid ning vajadusel nõustatakse.

Tallinna ühistranspordi kasutamise perioodikaardid asenduvad 1. märtsist ID kaardil põhineva virtuaalse makse- ja kontrollisüsteemiga, paberil säilivad vaid üksikpiletid ning kallimad, mittetallinlastele mõeldud sõidukaardid.
Kuni 15aastased õpilased saavad kontrolörile e-pileti olemasolu tõestada isikukoodiga varustatud õpilaspileti abil, alates 15. eluaastast on aga ID kaart kohustuslik siseriiklik isikut tõendav dokument.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing