Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Selverihirm

Mehis Tulk 27. jaanuar 2004, 00:00

Saaremaa Tarbijate Ühistul on mure. Selveri kett tahab eeloleval suvel Kuressaares poodi pidama hakata.

Pelutus on mõistetav, kuna Saaremaale inimesi juurde ei tule ja kohalike elujärg ei parane ehk mitte nii kiiresti kui suuremates linnades. Mida rohkem sööjaid katla ümber, seda vähem igaühele leent jätkub. Või hakatakse kedagi katla juurest minema nügima.

Oma turuosa hindamisega on ühistu juhid alati väga ettevaatlikud olnud ja pigem püüdnud seda pisendada kui suurendada. Monopolistiks sõimatud saada on üsnagi lihtne, kui ligi pool maakonna jaekaubandusest on sinu kontrolli all. Läinud suvel Arco Vara rajatud kesklinna kaubandushoones maakonna moodsaima toidupoe avanud ühistu juhid kõnelesid üpris avameelselt, et rendileping tuli endale haarata, kuna vastasel juhul laotanuks südalinnas oma letid laiali Selver.

Nüüd aga kipub Selver kerkima suisa krundile, mida ühistu peaaegu et juba omaks pidas ja kuhu kavandati oma süsteemi Maksimarketit. Läinudsuvisel oksjonil pakkus aga Saare Kinnisvara krundi eest suurema summa kui ühistu partner Arco Vara.

Nüüdseks on võitja löönud käed Selveriga, krundile juba piirde ümber ladunud ja pinnasetöödega alustanud. Ühistu juht Peeter Kilumets näeb, et teda on häbemata kombel tüssatud ja ähvardab linnavalitsuse kohtusse kaevata. Põhjuseks krundi detailplaneering, mida uus arendaja Kilumetsa väitel meelevaldselt tõlgendab. Kohtuasi võiks kõnealuse kaasuse juures olla üsna tervendav, sest siis saaks asjaosalised oma tõed vastastikku sirgeks väänata.

Kõigele vaatamata meenub miskipärast ütlus: kes teisele ütleb, see ise on. Koostöös Arco Varaga valminud Raekeskus võib olla küll seksikas sisult, kuid frigiidne välimuselt. Küllap teavad ka ühistu juhid, kuidas selle ehitusel planeeringut ja projekti väänati. Ning kui ühistul sobis Pärnu turule trügida, siis võiks nüüd ehk ka teisi oma õue peale lasta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:08
Otsi:

Ava täpsem otsing