Fortumi elektri hind jääb muutmata

Gea Velthut-Sokka 28. jaanuar 2004, 00:00

?Juhul kui Eesti Energia tõstab ainult oma jaotusvõrgu tariife, Fortumi hind ei tõuse,? lubas Fortum Elektri Eesti esinduse juht Are Veski.

Fortum on Veski sõnul sunnitud hinda tõstma juhul, kui tõuseb Eesti Energia poolt Fortumile müüdava elektri tootmise ja põhivõrgu ülekande hind, kirjutas Lääne Elu.

?Eesti Energia elektrijaamad ja põhivõrk on praegu kasumis, seepärast pole meie arvates alust hinnatõusuks,? lisas Veski.

Fortum Elektri võrgupiirkonnas on kodutarbija põhitariif 1,17 krooni kilovatt-tunni eest. Eesti Energia kodutarbija põhitariif on praegu 1,05 krooni, millele lisandub viiekroonine püsitasu kuus. Kuigi Eesti Energia pole täpselt öelnud, kui palju tema elekter tulevikus maksma hakkab, ennustatakse hinnaks 1,20?1,25 krooni kilovatt-tund.

?Meie klientidel on see eelis, et oleme jõudnud suure osa oma võrgust juba korda teha,? selgitas Veski.

Tema sõnul on elektrivõrgu ehitus viimastel aastatel kallinenud kuni 30%. Eesti Energia kavatseb lähiaastail kulutada võrkude uuendamiseks kuni 46 miljardit krooni. Et aga ehitushinnad on tõusnud, kujuneb elekter Veski sõnul Eesti Energia lõpptarbijale kallimaks kui Fortum Elektri kliendile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:08
Otsi:

Ava täpsem otsing