Maitsetutele putkadele tuli konkurent

Eda-Liis Kann 28. jaanuar 2004, 00:00

Kümme aastat tagasi omandas Soome suurim kioskikaubandusfirma Rautakirja Oy ehk R-Kioski ühisfirma Lehtimaja Eesti ASi kaudu kolmeaastase maakasutusõiguse kahele Tallinna kesklinnas paiknevale maa-alale, eesmärgiga ehitada mõne kuuga sinna moodsad müügipaviljonid.

Esimene ümara kujuga kiosk ehitati Nunne tänava algusesse, Balti jaama poolse vanalinna sissekäigu ja jalakäijate tunneli juurde. Teine moodne kiosk ehitati Palace?i hotelli vastu. Mõlemad R-Kioskid on seal tänaseni.

Lehtimaja Eesti võitis mõlemad maakasutusõigused Tallinna Kesklinna valitsuse poolt korraldatud äriidee konkursil.

Lehtimaja Eesti äriidee sisalda Nunnesse rajatud kioski puhul lisaks ka ümbruskonna haljastamise ja valgustuse paigaldamise kohustust. Vabaduse platsile aga kohustus Lehtimaja ehitama bussiootepaviljoni, mille taha jäävad müügikohad ja telefoniautomaadid.

Tänaseks on kahe kioskiga äri alustanud R-Kioskist saanud Eesti suurim jaemüügikett. Kokku on Lehtimajal üle Eesti 200 R-Kioskit, neist üks neljandik on suuremat sorti sisekioskid.

Lehtimaja arengule on kaasa aidanud ka kohalikud omavalitsused, kes hakkasid jõuliselt sulgema linnapilti mittesobivaid putkasid.

Ettevõtte jõudis kasumisse 2002. aastal, kusjuures veel 2001. aastal oldi 5 mln krooniga kahjumis. 2002. aastal jõuti 100 000 krooniga plussi. Käive oli 2002. aastal 314 mln krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing