Kohus pakkus Savisaarele ja Äripäevale kuu aega kokkuleppe jaoks

Inno Tähismaa 28. jaanuar 2004, 14:57

Tallinna linnapea ja Keskerakonna juht Edgar Savisaar ning Äripäeva Kirjastus said täna kohtult kuu aega kokkuleppe jaoks.

Tallinna linnakohtu kohtunik Krista Kirspuu pakkus juba möödunud eelistungil mõned kuud tagasi ettepanekut kohtuvälise kokkuleppe saavutamiseks. Lepet ei saanud aga arutada, kuna Savisaar ega tema esindaja ei ilmunud kohale.

Täna said pooled kuu aega, et pidada läbirääkimisi kokkuleppe osas, ütles Tallinna linnakohtu pressiesindaja Aet Truu. Kui kokkulepet ei tule, siis jätkub menetlus 20. aprillil.

Edgar Savisaar esitas kohtusse hagi Äripäeva vastu 27. veebruaril. Samal päeval ilmus Äripäevas artikkel, mis kirjeldas, kuidas Edgar Savisaare arved maksis kinni endise kindlustusärimehe Leonid Apananskiga seotud firma.

Savisaar enne artikli ilmumist Äripäevale kindlustusarvete teemal kommentaare ei andnud ja keeldus talle saadetud küsimustele vastamast. Pärast artikli ilmumist esitas ta kohtusse Äripäeva vastu hagi au teotamise lõpetamiseks, ebaõigete andmete ümberlükkamiseks ja nõudis kahjutasu miljon krooni. Nõue tugines muu hulgas Äripäevas toodud anonüümsust palunud allika seletusele, mille kohaselt maksis AB Grupi seltside endine omanik Leonid Apananski kinni ka Savisaare 2003. aasta kindlustusarved. Miljonikroonise nõudega hagi sisseandmiseks tasus Savisaar riigilõivu 46 120 krooni.

Edgar Savisaar pole tänaseni Keskerakonna liikmetele ega avalikkusele põhjendanud, kes ja mis asjaoludel maksis kinni tema majade kindlustusarved aastatel 1999-2001. Samuti pole Savisaar avalikustanud, kes ostis 3 miljoni eest tema perele kuulunud maja Tallinnas Olevi 24. Savisaare võitluskaaslaste vihjed selle kohta, et maja ostis Alexander Kofkin, on Kofkini esindaja ümber lükanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing