Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tööportaalist leiab töötaja odavamalt kui ajalehe kaudu

Merike Lees 02. veebruar 2004, 00:00

?Kui üks töökuulutus Eesti Ekspressis maksab üle 3000 krooni ja selle peale tuleb vaid üks vastus, siis on mõttekam panna kuulutus 6000 krooni maksva aastase lepingu alusel portaali ja saada sadu vastuseid,? ütles Amserv Auto personalijuht Ene Pukk, kes praegu otsib portaali kaudu autoremondilukseppa.

Kuigi erinevaid tööportaale on Eestis üle kümne, nimetavad personalitöötajad arvestatavamatena CV Online?i ja CV Keskust. Neid eristab omakorda suunatus erinevale kontingendile.

?CV Online on mõeldud rohkem töötajatele alates keskastmespetsialistist, CV Keskuses leiab ka lihtsama töö tegijaid,? selgitas portaali kaudu valvetehnika paigaldus- ja müügijuhti otsiv Falck Eesti värbamisspetsialist Indrek Ott.

?Juhtivtöötajate leidmiseks on aga siiski parim ajalehekuulutus,? rääkis analüütikut otsiva Ühispanga personaliosakonna juhataja Külli Peet. Tema sõnul on ajalehekuulutusele vastanud oma kandidatuuri paremini kaalunud ja nende hulgast on suurem tõenäosus leida tingimustele vastavaid töötajaid kui internetist, kus saadetakse kord sisestatud CVsid massiliselt laiali.

Ehkki portaale on arvukalt, ei tea ega kasuta personalijuhid neist enamikku. Ott teab omalt poolt nimetada www.hyppelaud.ee ?d ja www.amet.ee ?d, Pukk lisab Ariko portaali www.job.ee .

Lepingu on Pukk ja Ott teinud CV Keskusega, kuna pidasid selle hinna ja kasutusmugavuse suhet kõige optimaalsemaks, Peet kasutab CV Online?i teenuseid, sest Ühispangal oli nendega leping.

Tavaline leping CV Keskusega lubab firmal panna aastas portaali üles piiramatul hulgal töökuulutusi. Võimalik on võtta sinna juurde ka lisateenuseid või hoopis kallim pakett, mis märgib kuulutuse rosetiga ja tõstab teiste seast esile.

?See leping tööportaaliga ei ole kallis, kui mõelda, mis maksab ajalehekuulutuse kaudu töötaja otsimine,? ütles Ene Pukk. Ka kontaktide saamine ei ole võrreldav: pakkumisele tööportaalis tuleb sadu vastuseid, samas kui Puki hiljutisele kuulutusele Eesti Ekspressis reageeris vaid üks inimene.

?Midagi pole teha, inimesed loevad tänapäeval rohkem internetti,? tõdes Pukk, kes tõi plussina välja ka mugavad tingimused, mida portaal pakub laekuvate CV-masside haldamiseks.

Ehkki portaalid pakuvad erinevaid teenuseid laekuvate CVde töötlemiseks, sealhulgas ka eelselekteerimist, eelistavad personalijuhid oma valikud ise teha. ?Meil on erinevaid töökohti, kuhu sobivad erineva profiiliga inimesed ning ma ise saan nende sobivust kõige paremini hinnata,? kinnitas Ott ja lisas, et avaldustega ise tutvudes hoiab ta ennast kursis tööturu olukorraga.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:09
Otsi:

Ava täpsem otsing