EPL: Lattelekom püüab Eestist kliente

03. veebruar 2004, 08:02

Pärast enam kui aastast vaikset kohalolekut hakkab Lattelekom sel aastal aktiivselt püüdma Eestis neid kliente, kes tegutsevad vähemalt kahes Balti riigis.

Edu tagamiseks ilmutatakse analoogset aktiivsust ka Leedus. Kokku investeeritakse tänavuse aasta lõpuni panbalti projekti pool miljonit eurot, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Oleme Eestis ja Leedus orienteerunud eelkõige nn panbalti firmade andmesidevajaduste rahuldamisele, võimaldades neile privaatvõrke ühtsete andmestruktuuride loomiseks ja haldamiseks,? ütles Lattelekomi Eesti filiaali direktor Ülo Laanoja. Tema sõnul tahetakse aasta lõpuks leida Eestist kuni 20 uut klienti.

?Ei oska öelda, kas nad saavad juurde nii palju klinte, kõik sõltub pakkumistest. Eesti turg ei ole selliseid teenuseid tarbivate klientide poolest väga suur,? ütles Elioni meediasuhete juht Ain Parmas.

Laanoja sõnul suureneb pidevalt selliste firmade arv, kes tegelevad korraga kas Eesti ja Läti või Leedu ja Läti kahel turul. Harilikult on need suured rahvusvahelised või edukalt ühtsele Balti turule orienteeritud kohalikud ettevõtted. Nad kasutavad ühtseid raamatupidamis- ja laoprogramme või mis tahes ühes asukohariigis paiknevat keskset riist- ja tarkvara ning vajavad kiiret ja turvalist sidekanalit.

Lattelekom ei piirdu ainult andmesideteenuste osutamisega, vaid kujundab ühtselt administreeritavad teenused, mis integreerivad andmeside, serverimajutuse, IT-lahenduste väljatöötamise, haldamise ja hooldusega, kohandades teenuseid vastavalt kliendi erivajadustele.

Lattelekomi plaanidesse ei kuulu sisenemine Eesti telefoni- ja internetiteenuste turule.

Praegu kasutab Balti riike ühendavat Baltic Networki teenuseid 25 klienti, kellest enamikul on filiaalid ka Lätis ja Leedus.


ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing