Kolmapäev 18. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rootsis protestid piirangute seadmisele Ida-Euroopa tööjõule

04. veebruar 2004, 14:15

Mingit üleminekuaega ja erireegleid ELi uute riikide tööjõu Rootsi lubamiseks ei ole tarvis, ütles Rootsi roheliste partei pressiesindaja Peter Eriksson.

Sama meelt on vasakpoolsed. ?Meie põhimõte on, et me ei taha erinevate Euroopa Liidu riikide jaoks erinevaid reegleid,? ütles parlamendisaadik Kalle Larsson agentuurile TT. ?Rootsi tööturul on muudatusi tarvis, kuid need reeglid peavad kehtima kõigile.?

Rootsi sotsiaaldemokraadid on oma seisukohta muutnud. Teisipäeva õhtul ütles Rootsi migratsiooniminister Barbro Holmberg, et ka edaspidi peab Ida-Euroopast tulnud ELi riikide kodanikel Rootsis töötamiseks olema tööluba. Lähema kuu aja jooksul esitab ta vastava ettepaneku parlamendile. Lisaks tööloale tahetakse kehtestada nõudmist, et töökoht oleks kindel ning et palgast on võimalik ära elada.

Esialgu oleksid üleminekuaja reeglid jõus kaks aastat, kuid neid võidakse pikendada.

Peter Erikssoni sõnul ei saa aktsepteerida, et valitsus lihtsalt esitab oma dokumendi ning üritab parlamendi otsusest mööda hiilida. ?Parlament on ju selgelt öelnud, et otsustab ise selles küsimuses ning enamus parlamendi liikmeid on üleminekureeglite vastu,? ütles Eriksson, lisades, et valitsus on ?asunud ohtlikule teele.?

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing