Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Cisco nägemus tõi investorid maa peale

Raivo Sormunen 05. veebruar 2004, 00:00

Välisbörside viimasteks suunanäitajateks on olnud mürgine riitsinusepulber ja võrguseadmete tootja Cisco välja hõigatud tulevikunägemus, mis polnudki nii lilleline, kui oodati.

Teisipäeval lõpetasid USA börsid hoolimata headest kvartalitulemustest praktiliselt nullis, kuna Senatist leitud mürgine riitsinusepulber viis investorite mõtted terrori peale.

?Inimesed hoiavad riitsinuse pärast end veidi turult tagasi ja ei pööra headele tulemustele tähelepanu,? kommenteeris uudisteagentuurile Reuters D.A. Davidson & Co turustrateeg Frederic Dickson.

Turgudele mõjus negatiivselt ka autotootjate aktsiate langus. Nii General Motorsi kui ka Fordi aktsia kukkusid teisipäeval juba kuuendat päeva järjest; kumbki ligi paari protsendi võrra. Seekord andsid languseks põhjust nigelad jaanuarikuu automüüginäitajad. Lisaks püsis mure tõusvate intressimäärade üle, mis võivad mõjuda kehvalt autode müügile ja muuta autolaenud vähem atraktiivseks.

Euroopas andis eile suuna kätte teisipäeva õhtul pärast USA turu sulgumist kvartalitulemused ja lähituleviku prognoosi avaldanud Cisco Systems. Kui võrguseadmete tootja kvartalikäive ja kasum olid igati korralikud ja ületasid analüütikute ootusi, siis lähituleviku suhtes seati latt liiga madalale. Eriti tegi inimesi murelikuks Cisco tegevjuhi John Chambersi telefonikonverentsil öeldud lause, et kompaniide juhid on investeeringute tegemisel endiselt ettevaatlikud.

Võrguseadmete tootmisega tegeleva Alcateli aktsia oli eile kella viieks õhtul odavnenud 4,0%, Siemens AG 1,2%. Ericsson püsis 16,40 Rootsi kroonil. Cisco aktsia oli samaks ajaks vajunud 6,7%, 24,64 dollarile.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:10
Otsi:

Ava täpsem otsing