Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti tahvelarvuti üllatab hinnaga

Kaido Einama 05. veebruar 2004, 00:00

Käekirjalised märkused ja pliiatsiga ekraanile kirjutamise võib sülearvutit meenutava tööriistaga sisse harjutada hiljem, kui aega ja vajadust tekib.

Nädalavahetusel testitud esimest kodumaist tahvelarvutit oli hea kõrvutada juba tuntud tahvelarvutitootja Hewlett Packard (HP) mudeliga TC1100. Tegelikult tähendab ?kodumaine? mõistagi seda, et Aasiast toodud nimeta produktile lisatakse mõned vahetatavad komponendid ja siinne kaubamärk. Võib küll möönda, et tegemist on eri klassi toodetega, kuid tahvelarvutid pole veel Eestis nii suur müügihitt, et tavakasutaja neil suurt vahet teeks. Seega saab neid kasutusmugavuselt võrrelda küll.

Eestis kokkupandud arvutil käib kaas pisut kummaliselt lahti, seepärast oli alguses pusimist, et ekraani tagurpidi käänata. Kui ekraan nägu ülespoole kokku pandud, ongi muidu sülearvutina näivast arvutist saanud tahvel. HP avanes aga hõlpsamalt. Klaviatuuri eemaldamise kallal tuli küll pisut nuputada, aga instruktsioon aitas tegevusele kaasa.

Pliiatsi poolest on kodumaine ja HP toode tehnoloogiliselt erinevad: Ordil on kirjutusvahendiks tavaline plastmassist pulk, HP ekraan aga tunneb elektroonilise pliiatsi lähenemise juba eemalt ära ja nii pole eriti vajagi tahvlile suruda. See-eest saab Ordi ekraani puudutada ükskõik millise pulgaga või isegi näpuga. Esialgu tundus, et mõlemast arvutist saab ka koduse meelelahutuse tööriista. Paraku saab tavakasutaja jaoks probleemiks CD-seadme puudumine. Siin on lahendusi kaks: raadiovõrguga varustatud tahvli võib võrku ühendada või lisada välise CD-seadme.

Ekraani poolest võiks eelistada Ordit, sest tavalise sülearvuti mõõtu pildiaken on mugav, suur ja hele. Samas tundus HP tahvli pind tugevam ja pilt selgem, kuid ekraan oli oluliselt pisem. Mõlema tahvliga saab ühendada ka tavamonitori, mida HP puhul toetab korralik videokaart.

HP ekraan on kaitsetu transpordil, kuna jääb välisküljele, Ordi oma saab nagu tavalise sülearvuti ekraani sissepoole kokku lappida.

Kui tahvli külge tuleb ühendada hulk juhtmeid, näib Ordi siiski mugavam. HP on kasutatav pigem tahvlina ja kui klaviatuur külge ühendada, jäävad kõik pistikud ekraani serva külge. Pärast printeri ja muude lisaseadmete ühendamist jätab HP ekraan püstiasendis põõsa mulje, sest juhtmed ripuvad ekraani servadest välja, mitte klaviatuuripoolsest osast. Kui aga peaks tahvlit kasutama pikemal bussi- või lennureisil, siis langeb eelistus kindlalt HP kasuks. Pisike klaviatuur lubab arvuti mugavalt põlvele sättida ka kitsa istmevahega transpordivahendis.

Paljud tahvelarvutit sülearvutist eristavad omadused on mõlemal tootel üsna sarnased, erinevused on vaid detailides ja disainis. Ordi näis siiski sobivat rohkem traditsioonilisele kasutajale, kellel vahel on vaja ka tahvelarvuti omadusi (näiteks koosolekul jooniste ja märkmete käsitsi tegemiseks või esitlemiseks), HP on praktiline reisijale, kes vajab tahvelarvuti funktsioone ja kompaktsust igal pool.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:10
Otsi:

Ava täpsem otsing