EPL: Kaupmehed sarjavad mobiilimakse keerukust

12. veebruar 2004, 07:54

Tuhatkond kaupmeest, kes võimaldavad mobiiliga maksta, heidavad pankadele ette maksmise liigset keerukust ning viletsat reklaami.

Hansapank ja Ühispank lubavad tänavu turule tuua uusi mobiili- ehk m-teenuseid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Omal ajal oli kõva jutt, et tehakse reklaamikampaania ning inimesed hakkavad mobiiliga maksma. Tegelikult ei tea inimesed sellest kuigi palju,? ütles mobiiliga tasumist lubava Elberdi mobiiliäri juhataja Indrek Liigvald. Tema sõnul on sellest vähe tolku, et kaupmehed pankadega mobiiliga maksmise lepingud sõlmivad, sest pangad on jätnud oma töö tegemata.

Pankadele on maksekaartide propageerimine tema sõnul kasulikum, sest mobiilimakseid ei saa krediidiarvetega siduda ? mobiiliga ei saa võlgu osta.

Algaja mobiilmaksja jaoks on see aga tunduvalt tülikam ja aeganõudvam kui pangakaardiga tasumine. Mobiiliga tasutakse teenuste ja kaupade eest umbes 10 000 ? 20 000 krooni ulatuses nädalas.

Ühispanga e-tehnoloogia tootejuhi Ahto Pärli sõnul ei ole püssi päris põõsasse visatud ning koostöös Hansapangaga on sel aastal plaanis turule tuua uus teenus, mis võimaldab eraisikult eraisikule pangaülekandeid mobiiliga teha.

Klientidele mobiiliga maksmises lisaväärtuste pakkumiseks soovivad pangad, et ka näiteks kommunaalarveid oleks võimalik mobiiliga tasuda. Pärli sõnul on võimalik mobiilimaksete sidumine krediidiarvetega.

Suure tõenäosusega muutub ka m-maksete sooritamine poes tulevikus lihtsamaks. Pärli sõnul on üks võimalus panna mobiil infrapuna kaudu suhtlema kassaaparaadiga. See võimaldaks ühe nupuvajutusega poes mobiiliga maksta, selle asemel et kümneid nupuvajutusi teha.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing