PM: Tammsaare sõnul jaburdab Veskimägi põllumajandushüvitistega

12. veebruar 2004, 08:18

Põllumajandusminister Tiit Tammsaare hinnangul esitab rahandusminister Taavi Veskimägi jaburaid ettepanekuid ilmastikukahjude maksmisest hoidumiseks.

Tüli nurjas hüvitiste arutamise valitsuse tänasel kabinetiistungil, kirjutab Postimees.

Rahandusministeerium nõuab ilmastikukahjude hüvitamiseks eraldi infot iga 502 kahjuteatise põhjendatusest ning peab põllumajandusministeeriumilt saadud koondaruannet liiga üldsõnaliseks, et selle alusel võiks välja maksta 45,2 miljonit krooni.

«Rahandusministeerium pole veendunud esitatud kahjuteatiste usaldusväärsuses,» kirjutas minister Taavi Veskimägi riigikantseleile.

Veskimägi tõdes, et ehkki 8. jaanuaril palus valitsuskabinet rahandus- ja põllumajandusministril üle vaadata kahjutaotluste põhjendatuse ning esitada vastavad ettepanekud, ei ole seni olnud võimalik sellega tegeleda, sest põllumajandusministeerium pole materjale õigeaegselt esitanud.

Põllumajandusminister Tiit Tammsaar ütles 8. jaanuaril, et võib materjalid rahandusministeeriumile esitada «hommepäev». Eile lausus ta, et hoopis rahandusministeerium pole dokumentide vastu huvi tundnud.

«Olime nõus materjalid oma kaubikuga ära saatma, 500 taotlust pluss lisamaterjalid. Keegi ei ole huvi tundnud. Meie ei hakka neid ministeeriumi ukse taha küll vedama,» rääkis Tammsaar. «Valitsuskabinetis jäi nii, et kui keegi tunneb huvi, pöördub meie poole. Dokumendid on olemas, ootavad uudishimulikke.»

Tammsaare sõnul on Veskimäe jutt andmete puudlikkusest otsitud põhjus, sest kahjude käsitlemise komisjonis oli ka rahandusministeeriumi esindaja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing